Opel se po čtyřech letech vrací do Ruska

Opel se po čtyřech letech vrací do Ruska

Opel plánuje postupně zvyšovat produkci v Rusku, oznámil generální ředitel Michael Lohscheller.Německý výrobce automobilů Opel oznámil, že se vrátil do Ruska, které opustil před čtyřmi lety, v roce 2015, uprostřed „vážné hospodářské krize“.

Ruská měna rubl ztratila totiž v letech 2014 – 2015 polovinu ze své hodnoty kvůli sankcím, které Západ uvalil na Moskvu za anexi Krymu a podporu ukrajinských separatistů. I pokles cen ropy, která je významným exportním artiklem Ruska, způsobil tamní ekonomice problémy.

Německá automobilka se sídlem v Rüsselsheimu, kterou vlastní francouzská skupina PSA, ve svém prohlášení uvedla, že obnovila výrobu ve městě Kaluga v západním Rusku, odkud bude tamní trh zásobovat dodávkami Zafira Life a kompaktními sportovně-užitnými modely Grandland X.

Závod Kaluga se nachází zhruba 200 kilometrů jihozápadně od Moskvy a v nadcházejících měsících začne také vyrábět komerční dodávku Vivaro, jak dodal Opel.

Opel plánuje postupně zvyšovat produkci v Rusku, oznámil to generální ředitel Michael Lohscheller v oficiálním prohlášení. „V příštích letech bude každý rok uvedena na trh alespoň jedna z velkých značek Opel,“ dodal Lohscheller.

 

 (Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*