Konveční války, ekonomické války, měnové války a zlato 10 000 USD

Konveční války, ekonomické války, měnové války a zlato 10 000 USD

V minulém týdnu jsme hovořili s Egonem von Greyerzem, zakladatelem švýcarského fondu Matterhorn Asset Management o posledním vývoji světové ekonomiky a politiky.  Podle něj vzrůstá nebezpečným tempem nebezpečí světového válečného konfliktu. Je přesvědčen, že je téměř jisté, že dojde buď k ozbrojenému válečnému konfliktu nebo světové hospodářské válce, která může být podobně devastující. Nebyl bych překvapen, kdyby došlo k obojímu.

Při eskalaci nepřátelství na Ukrajině se můžeme dočkat světového válečného konfliktu, před kterým již v minulých týdnech varoval Paul Craig Roberts. Není překvapivé, že ještě před šesti měsíci nikdo o Ukrajině jako možném katalyzátoru velkého konfliktu nehovořil?

Válečné a sociální nepokoje poukazují na to, že následujících několik let bude obdobím plným konfliktů a lidského utrpení ve většině částí světa.  Hospodářsky se svět ve velkém nepořádku, který se může bohužel pouze zhoršit. Už delší dobu probíhají měnové války, které se jen přiostří.

Velké měny jako yen, juan a rubl oslabují a další padlou měnou bude dolar. Tento pád ale bude strmý a není již daleko. Brzy by měl dolar prolomit hranici 80 na dolarovém indexu.

Americká ekonomika je udržována tiskem peněz a skutečností, že USD má zatím statut rezervní světové měny.  Ovšem není možné mít světovou rezervní měnu, která je založena na bilionech dolarů dluhu, zvláště v situaci, kdy dluh roste exponenciálně.

Je smutnou skutečností, že slábnoucí dolar povede pravděpodobně k tomu, že USA vyvolají další konflikty, jak hospodářské tak válečné.  To v mnoha zemích povede k velkým politickým změnám.


K moci se dostanou extrémní síly. V budoucnosti se o tomto budeme bavit a zlato bude jednoznačným barometrem těchto konfliktů. Eskalace násilí na Ukrajině podpořila růst ceny zlata v posledních dnech.  Podívejme se na zlato v období říjen 2008 až srpen 2011, kdy narostlo z 680 USD na 1920 USD. To byl 180 % nárůst za tři roky.

Mnoho lidí si myslí, že zlato nemůže v několik málo měsících růst rychleji, ale podívejme se na rok 2011. V lednu 2011 bylo zlato 1308 USD a na konci srpna 1920 USD. 47% nárůst za osm měsíců.

Tento druh pohybu je možný v letošním roce. Můžeme vidět zlato narůst na 2000 USD a možná na 2500 USD. Tentokrát to bude podle mne opravdu rychlý nárůst. Ovšem tento pohyb zlata na 2500 USD bude jen začátkem, protože současné konflikty povedou k rychlému nárůstu ceny. Myslím, že uvidíme počátek hyperinflační deprese doprovázené růstem ceny zlata.

V tomto prostředí může zlato narůst na hranici 10 000 USD, ale jestli se hyperinflace vymkne kontrole, uvidíme ještě daleko více nul. Vyčkávání je podle mne u konce a další nárůst se dá očekávat velice rychle, a než se dočkáme významného stropu, bude růst pokračovat ještě dalších několik let.

zdroj : http://www.investicni-zlato-tv.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*