Olympijský apartheid: Mezinárodní olympijský výbor zakázal vše, co má co dočinění s ruskou identitou

Olympijský apartheid: Mezinárodní olympijský výbor zakázal vše, co má co dočinění s ruskou identitou

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) uvalil neuvěřitelné omezení, které se týká symbolů, které může ruský národní tým používat na olympijských hrách v roce 2018. Jakékoli použití symbolů představujících národní identifikaci není povoleno.

1) Na vybavení nebo sportovním oděvu nesmí být používány znaky, které by identifikovaly zemi. Znak národního olympijského výboru (olympijský výbor Ruska) by měl být nahrazen olympijskými prsteny.

2) Zkratka „RUS“ se změní na „OAR“ (olympijský sportovec Ruska.) Taková štědrost – jsou si jisti, že by Rusko mělo být vůbec uznáno? Chtěli jsme „OAHR“ (olympijský sportovec lidského závodu.) Bohužel to stále odkazuje na písmeno „R“, které může naznačovat „Rusko“, proto si to musíme ještě více nechat projít hlavou.3) Ochranná známka „Ruský tým“ nesmí být použita na vybavení, oblečení a příslušenství.

4) Písmo musí být v angličtině a „co nejvíce univerzální“. Neodvažujte se podobat azbuce v jakémkoli tvaru nebo formě – to rozčílí tyto Bohy.

5) Je povolena pouze jedna nebo nejvýše dvě národní barvy – červená, bílá nebo modrá – ale nesmí být spolu. Bude vyžadováno předběžné schválení ze strany MOV co se týká barevných kombinací.

Navrhujeme zvolit barvy císařského Ruska, černé a žluté, avšak se to musí prověřit u MOV, jak daleko v historii chtějí zajít, pokud jde o odstranění ruských práv k dědictví a identitě.

Prezident Vladimír Putin zpochybnil motivy MOV k zákazu ruských symbolů pro čisté atlety, neboť ve vyšetřování nebyl odhalen žádný dopingový program státu.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*