Olympijské hry v Soči a hrozba teroristického útoku. Kdo za tím stojí?

Olympijské hry v Soči a hrozba teroristického útoku. Kdo za tím stojí?

S blížícím se datem zahájení olympijských her v Soči se v západních médiích objevuje mnoho „důvěryhodných zpráv“ o možném teroristickém útoku, který by se měl na olympijských hrách uskutečnit.

Koncem ledna britská vláda varovala, že bude v Rusku více teroristických útoků ( následujících po prosincovém útoku ve Volgogradu) a pravděpodobně nastanou před zahájením Zimních olympijských her v Soči a nebo během nich.(BBC, 27.ledna,2014)

Olympijský oheň v Soči dnes zaplane a CNN stihlo zveřejnit výsledky „autoritativního průzkumu,“ (založeném na 1000 dotazovaných) dle kterého si 57% Američanů myslí, že na olympijských hrách nastane teroristický útok.

Dřívější zprávy se soustředily na záhadnou hrozbu zvanou „Black Widow“ kdy se mělo jednat o teroristický útok za kterým údajně stojí Čečensko, které je dle Ruska hlavním zdrojem islámského terorismu. Dle vyjádření „experta na katastrofy“ Dr. Gorgona Woo je skoro jisté, že se útok „Black Widow“ uskuteční.

„Je to převážně kvůli historii mezi ruskými a čečenskými občany o vytvoření a samovolném vyhlášení islámského státního útvaru Kavkazský emirát, který organizuje teroristické akce namířené proti Rusku,“ dodal Woo.

Olympijské hry se budou konat v nejvyšším stupni mezinárodní krize, kdy probíhají velké konfrontace mezi Ruskem a Spojenými státy kvůli geopolitickému vlivu. Probíhající protesty na Ukrajině také geopolitický vliv Ruska nad Černým mořem oslabují.

Jaký by byl skrytý politický důvod teroristického útoku?

Pokouší se neobjektivní média vytvořit fluidum strachu a nejistoty, který vytvoří politické problémy ruským představitelům?

Během toho co mají masmédia a bulvár zaostřené oči na Black Widow, tak odpoutávají pozornost od základních a důležitých otázek, jako kdo stojí za pozadím Kavkazských teroristů.

Žádné TV zpravodajství se nezaměřilo na tyto základní otázky, které jsou potřeba k odhalení teroristické hrozby.

Historie Al-Kajdy a také vývoj v Sýrii a Libyi jednoznačně prokázaly, že je síť Al-Kajdy financovaná západní zpravodajskou službou.

 Historie : Kdo stojí za čečenskými teroristy?

Jaký je historický původ čečenských džihádistů, kteří údajně ohrožují Olympijské hry v Soči? Kdo za nimi stojí?

V roce 1990, po kolapsu Sovětského svazu, Spojené státy začaly tajně financovat válku proti Rusku. Jejich hlavní úkol byl  podpořit odtržení Čečenska a tím vytvořit nezávislý region odtržený od Ruské federace, který je křižovatkou strategických cest ropy a zemního plynu.

basayevKHATTAB

Byla to tajná operace zpravodajských služeb. Hlavní lídři čečenských rebelů, Shamil Basayev a Al Khattab byli trénováni v CIA financovaných  kempech v Afgánistánu a Pákistánu.

Dvě hlavní čečenské džihadistické formace infiltrované do Al-Kajdy, které čítaly asi 35.000 členů, byly financované pákistánskou vojenskou zpravodajskou službou (ISI) prostřednictvím CIA. Financování bylo také prováděno prostřednictvím Wahabbi misí ze Saudské Arábie.

Pákistánská zpravodajská služba ISI hrala klíčovou roli v organizaci a tréninku armády rebelů.

V roce 1994 pákistánská Inter Services Inteligence zařídila pro Basazeva a jeho věrné zástupce absolvování usilovné islámské indoktrinace a náročný trénink v kempu Amir Muawia v Afgánistánu, který byl založen za pomocí CIA a ISI počátkem roku 1980 a veden afgánským vůdcem Gulbuddinem Hekmatyarem. V červenci roku 1944 ihned po absolvování tréninku v Amir Muawia byl Basayev přemístěn do kampu Markaz-i-Dawar v Pákistánu k absolvování dalšího tréninku. V Pákistánu se Basayev setkal s vysoce postavenými vojenskými a zpravodajskými důstojníky.

Po jeho tréninku a islámské indoktrinaci bylo Basayevi  přiděleno vůdcovství v útocích proti ruskému vojsku v první čečenské válce v roce 1995.

Geopolitika Zimních olympijských her v Soči

Olympijské hry v Soči jsou umístěny ve strategické oblasti Černého moře na křižovatce potrubí ruské ropy a zemního plynu.

Zakázaná otázka ( pro Západ i Ruskou vládu) o možnosti teroristického útoku je : Kdo stojí v pozadí za teroristy?

I když Spojené státy sponzorovaly čečenské rebely, tak přesto byli v roce 1990 poraženi ruskými silami. Různé spolupracující formace Al-Kajdy, včetně „Imarat Kavkaz (IK)“ zůstaly stále aktivní v regionu Ruské federace na jihu Kavkazu. (Čečensko, Dagestán, Ingušsko a Abcházie).

Obě skupiny Al-Kajdy společně s jejich rozsáhlou sítí džihadistických formací Středního východu a  Střední Asie můžou být prostřednictvím CIA potenciálně využity k rozpoutáni teroristických útoků na Olympijských hrách v Soči.

Není zapotřebí dodávat, že Moskva si je plně vědoma, že Al-Kajda je nástroj Západních Zpravodajských služeb a také  Moskva dobře ví, že Spojené státy tajně podporují teroristické skupiny, které ohrožují bezpečnost Olympijských her.

V Rusku jsou tato fakta diskutována za zavřenými dveřmi a je to „zakázaná pravda“.

Není dovoleno o tom diskutovat na veřejnosti, nebo to vynést na diplomatickou úroveň. Washington ví, že Moskva ví. „Já vím, že ty víš“.

Více základních otázek, které Rusko a Západní média neadresují kvůli zřejmým důvodům:

  • Kdo stojí za Kavkazskými teroristy?
  •  Čím geopolitickým zájmům by prospělo, kdyby Spojené státy a jejich spojenci rozhodly spustit teror pod „falešnou vlajkou“ během Olympijských her v Soči.

zdroj : globalresearch.ca   překlad : svobodnenoviny.eu

 

 

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Olympijské hry v Soči a hrozba teroristického útoku. Kdo za tím stojí?

  • Jen doufám že se tam nedostala nějaká atomová bomba, několik jich totiž v poslední době zmizelo v USA, osoby z US Army které na to upozornovali už nejsou mezi námi, no nehody se stávají ale zrovna po tomto odhalení těch nehod bylo nějak moc.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*