Oligarchie je pro Českou republiku nebezpečná!

Oligarchie je pro Českou republiku nebezpečná!

oligarchy

Naše média opět před volbami vyzdvihují oligarchy, aby se voliči nechali úplně zblbnout. Znovu se opakují pofiderní manažerské praktiky, co se týče zakládání menších stran, které mají pouze úlohu byznysu – nic víc.Naše média opět před volbami vyzdvihují oligarchy, aby se voliči nechali úplně zblbnout. Znovu se opakují pofiderní manažerské praktiky, co se týče zakládání menších stran, které mají pouze úlohu byznysu – nic víc. Celá situace se podobá politickému spamování a zahlcování. Jen naivní příznivci těchto uskupení (ANO, Úsvit atd.) si jednoduše myslí, že bude líp, ale ono tak ve skutečnosti nebude!

Dalším výsměchem jsou poměrně vysoké preference ODS a TOP09. Jde o strany, které se podílely na ožebračování handicapovaných a bezmocných. Je smůla, že mladí lidé tyhle hnusné záměry ještě neprokoukli. Topkuje se, anonuje, dokonce se úsvituje. Zadělává se na pořádný kapitalismus, z něhož nebude úniku.

Ještě mi kritika vytýká, že bych byl nejlepší politruk, ale nejspíš by se minula účinkem, když rád zakládám nové umělecké směry a post-post-post-post-moderní pohledy. Zároveň abstraktně tvořím a vybírám to nejlepší z našich tradic. Mnozí mi mají za zlé, že celoživotně experimentuji a překračuji hranice, jenže mám svůj názor: Politická a ekonomická oligarchie nic dobrého nepřinese.

Může se stát, že nakonec vítězná ČSSD, KSČM a SPOZ skončí v opozici, a to kvůli již zmíněnému politickému spamování a zahlcování. Levice je podle průzkumů „rodově i druhově“ oslabena, ale má velkou šanci setrvat v Poslanecké sněmovně.  Použil jsem zde „taxonomické“ přirovnání. Místo rozumu funguje nemravný marketing a byznys.

Dle mého názoru by bylo dobré zrušit vyplácení finančních odměn menším, středním a větším politickým stranám v povolebním uspořádání.  Také by se měly výrazně snížit platy všem politickým funkcionářům. Jen tak se ušetří nemálo peněz ve státním rozpočtu. Nenechme se okrádat a ustřihněme pásku spravedlivým způsobem. Dejme tyhle peníze na charitu, ekologii, smysluplné projekty a rozumné investice. Pak si ve skutečnosti můžeme být jisti, že bude líp.

Václav Kovalčík

zdroj : vaclavkovalcik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*