Okamžitě zavřít „šmejdy“ a odstíhat i odpovědné osoby

Okamžitě zavřít „šmejdy“ a odstíhat i odpovědné osoby

Jde o životy. Je vyhlášena celosvětová pandemie a jsou celostátně nařízena mimořádná opatření a přesto zcela beztrestně řada lidských hyen vydělává na oprávněných obavách o životy a zdraví 10,5 milionu obyvatel naší země.

Všichni už měli být dávno za mřížemi.V dobách minulých se za obdobné prohřešky i veřejně popravovalo, aby si každý darebák něco podobného rozmyslel. Dnes popravy, tím méně veřejné, nejsou reálné, ale vyjímečný trest bez možnosti předčasného propuštění by praktikovat šel.

V naší zemi chybí miliony roušek a obdobných zdravotních pomůcek a médii opakovaně proběhly informace, jak se tento materiál prodává za 50 násobek běžné ceny. V situaci, která panuje v Evropě i v naší zemi je evidentní, že toto jednání je ze stran podnikavců tím nejhorším možným hyenismem zasluhující okamžité exemplární potrestání.

Zjevně chybí ochota ze strany státního aparátu se razantně s těmito lidmi vypořádat. Otázka zní : „Proč ?“

A tady se ukazují i další zcela zásadní problémy, které by se měly po odeznění pandemie důkladně prošetřit a hnát k zodpovědnosti odpovědné osoby.

Kde jsou sklady civilní obrany, ve kterých v minulosti v místě blízkém bydlišti obyvatel měl každý člověk uloženy prostředky ochrany – minimálně plynové masky s filtry a další materiál ? Jak je možné, že byly zrušeny bez náhrady a obdobný materiál není ani ve skladech např. státních hmotných rezerv ?

Jak je možné, že ministr zdravotnictví v lednu celou situaci veřejně bagatelizoval a mluvil o milionech roušek a respirátorů ve skladech a po 6 týdnech dochází k přiznání, že ničím z toho stát nedisponuje ? Co dělal premiér v této době 6 týdnů ?

Jak je možné že si ředitelka Ústavu pro kontrolu léčiv vezme dovolenou a kdo jí tu dovolenou podepsal ?

A těch zcela trestuhodných věcí bude definováno ještě daleko více a jde o věci velmi vážné a není možno je „zamést pod koberec“. Životy a zdraví obyvatel jsou to hlavní, co musí stát chránit a bránit a je povinen k tomu vytvářet odpovídající opatření. Pokud to odpovědné osoby nezvládají, nemají na svých postech co dělat.

Nyní je nutno řešit věci aktuálně se zaměřením na ochranu obyvatel a zvládnutí celé věci. Podnikavé šmejdy ihned zavřít a na ty ostatní musí také dojít, i když později.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Okamžitě zavřít „šmejdy“ a odstíhat i odpovědné osoby

  • Babiš nebo někdo jemu podobný někde hromadí roušky. Až jich bude mít 10 milionů, prodá je státu. Ten pak přes zdravotní pojišťovny zajistí distribuci obyvatelům. Děsná hypotéza. Ale, když Babišovy laboratoře provádí testy na koronavirus za 3 tis. Kč a soukromá laboratoř je nesmí dělat ani za polovinu ceny, jde asi o kšeft. Když některý ředitel nemocnice je neposlušný, musí být odvolán, když hlavní hygienička neposlouchá, musí být vyměněna … Nevím jakou hru Babiš hraje a doufám že se to vyšetří.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*