Ohrožuje současný svět americká, nebo ruská agrese?

Ohrožuje současný svět americká, nebo ruská agrese?

Války v Iráku, Sýrii, Libyi či na Ukrajině, vznik IS, jakož i naprostý rozvrat těchto zemí s miliony uprchlíků…Stojí za tímto stavem Rusko, jak nám to prezentují západní i naše média, nebo USA, jak to prezentují zastánci Ruska?

V letošním projevu o stavu Unie prezident Obama uvedl jako nepřítele Ameriky jen jednu zemi – Rusko. Dalším zmíněným nepřítelem byl ISIL. V dřívějším proslovu také přirovnal Rusko k viru ebola.

Proč?

Skutečně je Rusko agresorem, který má na svědomí rozvrat arabského světa svojí podporou syrského prezidenta Asada a skutečně Rusko vojensky napadlo Ukrajinu, což slyšíme z médií typu Reuters, CNN, BBC a naší ČT?

Umění propagandy spočívá v šikovném šíření polopravd, ale jak mohl Putin rozpoutat válku na Ukrajině?

Cožpak on svrhl demokraticky  zvoleného prezidenta Janukovyče, dosadil tam pučistickou nelegitimní vládu v čele s Turčinovem a Jaceňukem a přikázal jim „protiteroristickou operaci“ s cílem vyhladit obyvatele Doněcka a Luhanska, kteří odmítli tyto pučisty uznat za svoje nové vládce?

ostnaty drat usa

Nebylo to tak, že američtí „diplomaté“ soustředění v Kyjevě vyhrožovali Janukovyčovi, pokud násilím zasáhne proti demonstrantům? A nebyli to ti samí „diplomaté“, kteří po násilném nelegitimním puči v Kyjevě posvětili válku proti obyvatelům východní Ukrajiny? A nebyli to ti samí američtí „diplomaté“, kteří z rozpoutání této války obvinili Rusko? Tedy situace, kdy skutečný agresor obvinil z agrese napadeného?

O případu Iráku či Libye toho bylo popsáno více než dost. Nikdy jiný než země NATO v čele s USA tyto země nenapadl. Navíc „demokraté“ v čele s USA dali povraždit prezidenty obou zemí včetně většiny členů jejich vlády. Toto nedělal ani Hitler, pokud se mu prezidenti a vlády obsazených zemí podrobili. Američané bez lítosti nechali představitele poražených zemí povraždit a země upadnout do naprostého chaosu. Že to nebyl záměr už dnes věří málokdo.

Ale vinu na sobě USA  nemohou nechat a tak si za hlavního viníka agresí vybraly Rusko a Putina.

USA donutily Evropu k nesmyslným hospodářským sankcím, které kromě Ruska oslabují i Evropu, ale Američanů se příliš nedotýkají.

Neúnavná protiruská propaganda v amerických korporátních médiích soutěží v protiruské a protiputinovské hysterii. Americká elita je nyní více sjednocená ve svém pohrdání Ruskem, než kdy během studené války. Během tohoto období byly nesouhlasné hlasy připuštěny. Nyní jsou zcela vyloučeny.
Skutečně, kdokoliv se skutečnými vědomostmi o Rusku je dnes odsuzován jako „Putinova figurka“. Dokonce i akademické těžké váhy jako Stephen Cohen. Takže zde máme bizardní situaci, kdy většinu amerických komentátorů oficiálních médií tvoří lidé, kteří buď v zemi nikdy nežili, nebo tam nebyli již dlouhé roky. Nebo obojí.

Pokud by dnes žil starý Joe McCarthy, byl by na CNN každých pět minut.

Fakt, že skuteční analytici Ruska, kteří zemi rozumí, byli nahrazeni neokonzervativními magory, kteří míchají tuto zemi se Sýrií, ISIS a Severní Koreou, je upřímně znepokojující. Rusko není nějakou vojenskou lehkou váhou; je to druhá nejsilnější globální vojenská velmoc.

Americká elita nenávidí ruského prezidenta, Vladimira Putina. Za to, že se opovážil postavit se autoritě Washingtonu.

Amerika nadále podporovala každou zemi a politika, líčícího se jako potenciální oběť Ruska. Zatímco Putin se pokoušel podpořit novou éru spolupráce, Washington se nedokázal odtrhnout od myšlení studené války. Kreml je špatný, nepřátelé Kremlu dobří.
Cituji: „Neustávající propaganda redukuje naděje na oteplení vztahů. Obzvláště když nejpopulárnější západní tisk prostě dnes blije vládní propagandu. Opět, stejní užiteční idioti, kteří volali po ilegální válce proti Iráku, nyní upírají své zraky na Rusko. Jako důkaz se stačí podívat na Gekaufte Journalisten (Placení novináři) od německého novináře Udo Ulfkotta. V tomto bestselleru bývalý redaktor Frankfurter Allgemeine Zeitung vysvětluje, kolik báchorek v německých médiích je prostě dodáno CIA.“

Zároveň dosahuje nové úrovně protiruská rétorika v USA. Američané jsou bombardováni  propagandou o „ruské agresi“. Obzvláště z Fox News a CNN, kde generálmajor ve výslužbě Robert Scales je ve vysílání téměř denně. Scales nedávno volal po tom, aby Amerika „začala zabíjet Rusy…

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2015/09/6570-skutecnym-problemem-je-americka-nikoliv-ruska-agrese.htm

Kreml chápe, že využití spolupráce se Západem, aby se posílil ekonomický růst, je marnou snahou. To vysvětluje nadšení Ruska hnutím BRICS. Rovněž to vedlo ke zrodu aliance s Čínou, která nemusí být v dlouhodobém zájmu Moskvy.

Nicméně Putin si spočítal, že alternativa, pokorně se podvolit Washingtonu, je ta nejhorší.

A to je skutečná tragédie, protože toto nejvíce posílí Čínu, která až dostatečně posílí bude skutečnou světovou hrozbou. Vždyť je kolébkou civilizace a toto čínští nacionalisté velmi dobře vědí.

Škoda jen, že to nevědí v USA, kdy jejich vojenské agrese, vytváření a podpora válečných konfliktů stále více destabilizuje větší část světa.

Právě proto jsou největším současným nebezpečím pro světový mír USA a ne Rusko.

 

 

Blog autora http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Loading...

Podobné články

4 Komentáře “Ohrožuje současný svět americká, nebo ruská agrese?

  • · Edit

    Jen hloupý nepozná hlavního viníka. Válka v Evropě by se moc hodila, zbrojaři si už mnou ruce. Každý rozumně uvažující člověk musí se snažit zabránit válce i když je to těžké neboť i v Evropě je mnoho zaprodanců a přisluhovačů zla.

  • USA jako největší agresor od druhé světové války nevedly válku na svém území. Vždy válčí jinde. Zneužívají rozdělení společnosti a pošlou proamerické síly proti těm druhým. Nyní doufají, že bude válka v Evropě, že Evropa bude válčit proti Rusku za zájmy USA. Doufám, že tomu tak nebude a že pokud USA vyprovokují válku, že se dotkne významně jejich území. To pak vznikne panika, která USA úplně rozloží.

  • · Edit

    Tolik zbytečně zmařených životú!!!Hanba všem kdo zatím vším stojí!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*