Odsouzený pedofil, který zneužíval děti, bude po změně pohlaví propuštěn z vězení

Odsouzený pedofil, který zneužíval děti, bude po změně pohlaví propuštěn z vězení

Pedofil z Iowy, který byl usvědčen ze sexuálního obtěžování 15 dětí – včetně kojence -, bude propuštěn z vězení poté, co se stal ženou.

Odsouzený Josie Smith(23), má být propuštěn z vězení poté, co hormony pro genderový přechod snížily jeho hladiny testosteronu.Poté, co byl usvědčen, Smith strávil čtyři roky ve vězení. Smith byl odsouzen před změnou svého pohlaví a před užíváním hormonů, a proto měl normální hladiny hormonů muže.

Smith byl odsouzen na dobu neurčitou za mřížemi kvůli jeho mužnější sexuální touze.

Úředníci však tvrdí, že kvůli hormonální terapii a drastickému snížení Smithových hladin testosteronu se jeho šance na recidivu staly zanedbatelnými.

Smith začal s léčbou na změnu pohlaví dva roky poté, co byl v roce 2015 uvězněn za sexuální obtěžování studentky.

Podle deníku Metro, předběžná zpráva doporučila, aby byl Smith uvězněn na dlouhou dobu, protože bylo zjištěno, že sexuálně obtěžoval 15 dětí ve věku od 1 do 13 let.

V Iowě musí prokurátoři prokázat, že pravděpodobnost recidivy odsouzeného přesahuje 51%, pokud má být uvězněn po zbytek života.

Skutečnost, že Smith byl mladší 25 let, nikdy neměl dlouhodobý vztah a zneužíval jak dívky, tak chlapce a kromě toho se mu výrazně snížila hladina testosteronu, to vše přispělo pravděpodobnosti opětovného poklesu možné recidivy na přibližně 20%.

K rozhodnutí o osvobození Smithe, mluvčí generální prokuratury Iowy Lynn Hicks řekl: „Nevěříme, že máme dostatečné důkazy, které by dokázaly, že Josie Smith má významnou šanci na opětovné sexuální zneužívání.“

Kancelář generálního prokurátora v Iowě uvedla, že se s podobným případem ještě nikdy nezabývala.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*