Odpusť jim Pane, neboť nevědí co činí!

Odpusť jim Pane, neboť nevědí co činí!

Tímto biblickým citátem lze charakterizovat těch 40% oprávněných voličů kteří nepřišli k volbám. Také se to týká tisíců lidí z nejnižšími příjmy, kteří opakovaně volí pravicové strany, čímž si svým způsobem zaslouží svou neutěšenou ekonomickou situaci!

Ne bytí, ale společenské vědomí je zdrojem veškeré bídy. Když se dá dost ovsa koni, něco zůstane i pro vrabce, zobající zrníčka z jeho trusu. Proces privatizace-rozkradení spol.majetku R 89 ukázal, že mnoho lidí přijímá roli vrabců.

Výsledek voleb kromě lhostejností lidí k věcem veřejným, také způsobila značná manipulace společenského vědomí masmédii, které jsou v drtivé většině ovládané bohatou vrstvou. Podle všeobecného mínění by měla existovat vyváženost médií, což je zárukou demokracie a vývoje. Změna vlastníků deníku Pravda- dříve „Pravda chudoby“, také vzbuzuje otazník!

Těžko si představit, aby tento stát spravoval slepenec pravicových stran, jehož funkcionáři kromě řečí, toho mnoho neudělali pro řadové občany. Modré z nebe slibovali i jejich předchůdci R 89, co se podíleli na likvidaci průmyslových podniků. Tímto se vytvořily podmínky pro odbyt výrobků západní produkce. Noví zahraniční majitelé prům. podniků navzdory nízkým ekonomickým vstupům, odvádějí daně tam, kde mají mateřské firmy, nebo zisky posílají do daňových rájů. Občan SR z pohledu pobírání nízké mzdy se stal druhořadým, pokud ne třetiřadým občanem Evropské unie!

Rozklad průmyslu způsobil snížení fin. zdrojů na financování nevýrobních odvětví, jako je školství, zdravotnictví, veřejná správa, budování infrastruktury a jiné. Zdroje jsou pouze zčásti vykryty eurobondy, které mohou být zastavené v případě neposlušnosti, jak to deklaroval Juncker na poradě ve Frankfurtu n/M.

Pře volbami pravice, prostřednictvím „kvazi odborářů“ nevedla do stávky zdravotní sestry a učitele. Stávky se zúčastnilo malé% důvěřivých a manipulovatelných lidí a jak to dopadlo, už víme. V nemocnici musely být odložené operace, čímž se pacient ocitl v roli rukojmího těchto prospěchářských humanistů!

Současná mezinárodní situace je velmi vážná, až kritická / nával migrantů, válka v Sýrii, Ukrajina a jiné / a předseda vlády to nebral na lehkou váhu, což bylo správné! Deklaroval, že povinnost vedení státu je zabezpečovat stabilizaci poměrů a bezpečnost všech občanů SR !! Pobočka „havloidů- kavárenských povalečů na Slovensku tato koncepční opatření otočili vůči vládě, což je neslýchané!

Na závěr je třeba poznamenat, že toto složité období může zvládnout pouze kompaktní, kvalitní, sociální a národně orientovaná vláda.

 

Ing. Richard Novák
Loading...

Podobné články

Komentář “Odpusť jim Pane, neboť nevědí co činí!

  • · Edit

    Tak to je s tou levicí – pravicí, či s čím.
    Hitler byl levičák a celá NSDAP levicová socialistická strana – a hle, dnes jo tom soudruzi zod soc. demokratů a jinýchlevičáků až po komunisty nechtějí nic vědět. Tak kde je kdo?
    Přeci dnes nebude někdo tvrdit, že německá CDU je parvicová partaj!
    Jak se komu zlíbí, že.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*