Odhaleno: Pegida bude v sobotu v Praze plánovat masivní demonstrace po celé Evropě

Odhaleno: Pegida bude v sobotu v Praze plánovat masivní demonstrace po celé Evropě

Zástupci evropských hnutí proti islamizaci se chystají v sobotu setkat v Praze, aby naplánovali celoevropskou demonstraci, a rozhodli o jednotné reakci na novoroční útoky v Kolíně nad Rýnem.

Německé hnutí Pegida a další podobná hnutí uvedla, že v Praze zorganizují velké shromáždění, kde se setkají se zástupci hnutí ze skupin z celého kontinentu.

Předseda české parlamentní frakce Úsvit, Marek Černoch, řekl údajně agentuře Sputnik Česká republika, že se bude konat valná hromada, aby se prodiskutovaly detaily evropské demonstrace. Skupina se bude také rozhodovat o tom, jaké se mají učinit kroky, aby se zabránilo opakování incidentů, jako byly ty v Kolíně nad Rýnem.

„Budeme požadovat nejpřísnější opatření proti migrantům, chceme před nimi bránit naše ženy a děti, a všechny Evropany!“ řekl Černoch agentuře Sputnik.

 REUTERS/ Fabrizio Bensch
REUTERS/ Fabrizio Bensch

Černoch také nastínil nespokojenost hnutí s otázkami, jako je přístup médií a politiků Evropské unie k sexuálním útokům v Kolíně nad Rýnem.

„Co vidíme? Šéfka diplomacie Morgheriniová nedávno navštívila Prahu. A my jsme slyšeli, že masové násilí v Kolíně nad Rýnem nebyla výjimka, „takové věci se stávají pořád“. Německá a evropská média ve skutečnosti znevažují tragédii akcí spáchaných při návštěvě vandalů,“ řekl Černoch agentuře Sputnik.

Černoch také kritizoval tlak Evropské unie na Českou republiku kvůli zamítnutí systému kvót.

„Česká republika byla kritizována za odmítání podivného systému povinných kvót. A proč, když jsme suverénní stát, musíme naslouchat vůli velkých zemí EU? Stručně řečeno, zatím neexistuje žádný jednotný zákon pro všechny, chaos bude pokračovat. Pegida je pro jeho silné ukončení. Jinak se utopíme mezi milióny uprchlíků nesoucích teror, radikální islám a kulturu cizí pro Evropany,“ řekl Černoch agentuře Sputnik.

V reakci na obvinění, že stoupenci Pegidy podněcují náboženský spor, Černoch uvedl, že se stará víc o to, zda je člověk dobrý soused, než jaká je jeho barva kůže. Černoch podle agentury Sputnik dodal, že v České republice se přílivu migrantů obává zhruba 90 procent obyvatel, a že věří, že tato čísla jsou podobná v celé EU.

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Odhaleno: Pegida bude v sobotu v Praze plánovat masivní demonstrace po celé Evropě

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*