Odepsaný a vyřízený Miloš Zeman?

Odepsaný a vyřízený Miloš Zeman?

zeman

POLITOLOGOVÉ Někteří oponenti a odpůrci hlavy státu jsou přesvědčeni, že volební debakl SPOZ a porážka lidí okolo Michala Haška uvnitř ČSSD znamenají konec éry silného prezidenta Miloše Zemana i úvah o poloprezidentském systému. Oslovení politologové však soudí, že ne příliš pevná vláda, která vznikne z předčasných voleb, mu dá ještě dost příležitostí svou politickou sílu ukázat.

Porážkou Michala Haška a jeho lidí ve vedení ČSSD přišel prezident Miloš Zeman minimálně na nějakou dobu o možnost, že se mu podaří přeměnit sociální demokracii k obrazu svému a že v ní bude mít značný neformální vliv. Navíc v předčasných volbách propadla strana, která nese jeho jméno, takže se na sněmovním kolbišti neobjeví SPOZ, přes níž by mohl zasahovat do politiky. A ke konci se chýlí působení Rusnokovy vlády, za jejíhož duchovního otce bývá považován. I proto se objevují úvahy, že skončila éra silného prezidenta Zemana.

„Já bych s hodnocením Zemanovy politické síly ještě počkal, protože nevíme, jak dopadnou probíhající jednání o vládě, co z nich vzejde a jaké budou kupříkladu vztahy Miloše Zemana a Andreje Babiše. On se určitě bude snažit o to, aby měl nějakého spojence v nové vládě. Třeba se mu to nepodaří, jak by si představoval, ale přesto bych ještě počkal až podle toho, jak bude fungovat vláda,“ říká pro ParlamentníListy.cz Josef Mlejnek z Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. celý článek zde

zdroj : parlamentnilisty.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*