Odboráři zastupující hasiče a policisty vyzvali ministra vnitra k jednání: „Zabraňme společně kolapsu“

Odboráři zastupující hasiče a policisty vyzvali ministra vnitra k jednání: „Zabraňme společně kolapsu“

Odborová organizace Pro Libertate, zastupující mimo jiné zájmy příslušníků hasičských a policejních sborů, vyzvala ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování příslušníků bezpečnostních sborů proti onemocnění covid-19.Povinné, nebo přímým či nepřímým nátlakem vynucované, očkování proti covid-19 může vést k odchodu řady příslušníků bezpečnostních sborů, což by zásadně poškodilo schopnost České republiky reagovat na hrozby, k jejichž eliminaci slouží,“ uvádějí odboráři jako jeden z důvodů, proč odmítají současný tlak na očkování hasičů a policistů.

V dopise Odborové organizace Pro Libertate se dále uvádí, že toto očkování musí zůstat na zcela dobrovolné bázi, protože z hlediska výkonu činnosti HZS ani PČR nemá žádný lékařský ani epidemiologický důvod. Očkování proti onemocnění covid-19 je zdravotním úkonem, který lze dle zákona o zdravotních službách podstoupit pouze na základě svobodného a informovaného souhlasu. O medicínském významu očkování v prostředí fyzicky zdatných jedinců v bezpečnostních sborech lze vážně pochybovat a to na základě řady odborných materiálů. „Naši hasiči i policisté po celou dobu krize spojené s výskytem coronaviru SARS-CoV 2 řádně slouží naší zemi a nyní si zaslouží naši pomoc a podporu. Vyvíjení jakéhokoliv nátlaku na ně je zcela nepřípustné a bude-li pokračovat, budeme nuceni proti němu zasáhnout všemi dostupnými prostředky,“ uvádějí zástupci odborů. Povinné, nebo i nátlakem vynucované očkování proti onemocnění covid-19 může vést k odchodu řady příslušníků bezpečnostních sborů, což by zásadně poškodilo schopnost České republiky reagovat na hrozby, k jejichž eliminaci složky IZS primárně slouží.

Z informací, které máme k dispozici, je zřejmé, že nátlak na hasiče i policisty k očkování může vést k ohrožení plnění úkolů bezpečnostních sborů tak, jak jsme na ně zvyklí. Proto považujeme za zcela nezbytné sejít se na nejvyšší úrovni a podobným rizikům zabránit smírně,“ uvádí Tomáš Nielsen, předseda Odborové organizace Pro Libertate a dodává: „K jednání rádi přizveme i generálního ředitele HZS ČR, Vladimíra Vlčka, a policejního prezidenta Jana Švejdara.“

Počet členů našich odborů z řad hasičů a policistů roste vysokým tempem. I to považujeme za důkaz, že otázka nátlaku na podstoupení očkování v bezpečnostních sborech je velice citlivá. Jde přitom o lidi, kteří denně nasazují životy za nás a naše spoluobčany. Všichni prochází pravidelnými zdravotními prohlídkami a jsou v dobré fyzické kondici. Neexistuje jediný racionální důvod, proč tyto lidi jakkoli nutit k očkování, když je onemocnění covid-19 reálně neohrožuje a když je již nade vši pochybnost jasné, že očkování nemůže zabránit šíření onemocnění. Je téměř evidentní, že k nátlaku dochází čistě z politických důvodů. Vláda potřebuje na někom ukázat, že má nad lidmi moc, proto si vybrala skupinu lidí, kteří jsou povinni plnit rozkazy, a předpokládá, že u nich nenarazí na odpor. Takové zacházení s těmi, kdo chrání naše životy, ale nedovolíme. Reálně hrozí, že značná část příslušníků bezpečnostních sborů raději odejde do civilu, než aby se podřídila nesmyslnému rozkazu, a tomu se budeme snažit předejít,“ konstatuje Ondřej Svoboda, místopředseda odborové organizace.

Právě ohrožení fungování složek Integrovaného záchranného systému vnímá jako problém Tomáš Nielsen: „Budeme chtít jednat také s ministrem zdravotnictví o postavení zdravotnického personálu a zaměstnanců dalších strategických oborů. I z těchto odvětví se na nás obrací stále více lidí a i zde hrozí, že odchodem lidí do jiných profesí budou ohroženy základní služby státu.“ Odborová organizace Pro Libertate hodlá koordinovat svůj postup s dalšími profesními organizacemi zastupujícími jednotlivé složky IZS.

 

JUDr. Tomáš Nielsen

https://www.prolibertate.cz/, odbory.prolibertate.cz
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Odboráři zastupující hasiče a policisty vyzvali ministra vnitra k jednání: „Zabraňme společně kolapsu“

 • Očkování proti chřipce bylo dobrovolné. Nikdy jsem se nenechal očkovat a nikdy jsem chřipku neměl. I kdybych jí dostal, nehroutil bych se z toho. Ti, kteří na očkování věřili, se chodili očkovat každý rok proti pravděpodobnému kmenu chřipky. Covid se v tomto ohledu chová stejně. Očkování nemůže fungovat bez toho, aby se pravidelně opakovalo. Přitom prodělání nemoci je pro získání imunity lepší.
  Znám lidi, u kterých byl covid detekován opakovaně. Pobyli si v karanténě bez jakýchkoliv příznaků.
  Je třeba léčit nemocné, očkovat ty, kteří tomu věří a přejí si to. Ostatní nechat žít.
  Pokud by očkování fungovalo, nebylo by nutné nutit zdravé lidi k očkování. Očkovaní by měli imunitu a nebyli by ohroženi. Očkování je ale gigantický kšeft, který má zajistit nekonečné příjmy vybraným vládcům planety.
  Blábolišova vláda už se nemusí bát voličů, tak přitvrzuje. Salámovou metodou nutí očkování. Nejprve vybraným skupinám a až od Policie odejdou lidé, zdravotní sestry raději skončí, tak to nařídí všem.
  Fialovi se do vlády nechce, tak raději půjde do střetu s prezidentem, jen aby špinavou práci za něj ještě udělal Bláboliš.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*