Odbor pro dezinformace CTHH MV může po návštěvě Savčenkové začít naplno pracovat

Odbor pro dezinformace CTHH MV může po návštěvě Savčenkové začít naplno pracovat

Savčenková varuje Česko před Rusy: Hrozí vám anexe, ​píše dopoledne server Týden.cz. Ostatní sdělovací prostředky, hlavně Lidovky, věnují Savčenkové také hodně prostoru a píší o jejím varování před Ruskem.

Politička cizí země na půdě parlamentu ČR hovoří o nebezpečí, které nám hrozí od jiného státu a má vážné obavy, abychom nedopadli jako její vlast? To znamená přesně co? Abychom nebyli anektováni a abychom se nedostali do občanské či jiné války s druhou zemí? Je to vůbec možné?

Tahle informace je publikována v několika periodikách, na zpravodajských webech a šířena občanům, jen tak, jako by se nechumelilo.

Pominu-li osobnost, historii a činnost samotné Nadiji Savčenkové, mohu si pomyslet něco, co nejde slušně interpretovat a mávnout nad tím rukou. Totéž vybavím-li si, kdo Savčenkovou pozval a kdo ji podporoval z řad politiků KDU-ČSL a TOP 09. Nechme to plavat, jsou to hlouposti, chtělo by se říct.

Pak je tady ještě několik skutečností a to, že jde o špatnou interpretaci a překlad, stejně jako v případě článku „Jak Rusko zvolí českého prezidenta“, který byl z anonymního zdroje a obsahoval zjevné chyby, což potvrdilo „ministerstvo pravdy a lásky“ ještě před svým oficiálním zahájením činnosti.

Nicméně, server Týden.cz ani ostatní sdělovací prostředky, nejsou anonymní zdroje. Nabízí se tedy další možnost, že jde o záměrnou dezinformaci, či záměrnou dezinterpretaci, a to už je mnohem závažnější problém!

Poslední možností je, že Savčenková nefantazíruje a má opravdu nějaké důležité informace. To pak ale může v lidech vyvolávat pocit nebezpečí a strachu, vytvářet nenávist vůči obviněnému druhému státu, vyvolávat napětí ve společnosti.

Ve všech případech, odbor pro dezinformace CTHH MV, začíná mít plné ruce práce! Připojit se k dílu může samozřejmě i iniciativa Think-tanku Evropské hodnoty Dezimformatori.cz, aby bránila naší demokracii, což je jejím prioritním úkolem.

Například já, jako občanka státu chci, když už tu máme tedy oficiálně CTHH, aby byla zpráva o hrozícím nebezpečí Ruska směrem k naší republice potvrzena nebo vyvrácena. Aby nebylo do budoucna dále možné obviňovat tento stát z ohrožování bezpečnosti naší vlasti. Nebo se případně účinně a s předstihem bránit, vzniká-li nám vážná bezpečnostní hrozba!

Jak slíbilo ministerstvo vnitra, cílem CTHH bude mimo jiné „vyhledávat a reagovat na některé články s dezinformačním či přímo záměrně lživým obsahem. Úkolem analytické skupiny bude neustálý monitoring informací, které se objevují ve veřejném prostoru. Pokud některou zprávu vyhodnotí jako rizikovou, upozorní na to veřejnost.“ říká mluvčí MV Jiří Korbel.

A já chci být upozorněna.

„V případech, kdy bude vzneseno závažné, ale nepodložené obvinění a Centrum vyhodnotí informaci jako vysoce rizikovou pro vnitřní pořádek a bezpečnost státu, bude Centrum zprávu komentovat a doplňovat. Úkolem centra bude totiž mj. umožnit občanům získat ověřené vyjádření státu k dezinformacím, které ve svém souhrnu mohou velmi negativně a zcela zavádějícím způsobem ovlivňovat veřejné mínění. Zároveň, pokud to bude možné, bude Centrum informovat i o opatřeních, která s identifikovanou hrozbou budou souviset.“ Cituji dále mluvčího Korbela.

Čest 🙂 dobré plodné práci Centru proti terorismu a hybridním hrozbám a jeho odboru pro dezinformace. Čest členům KDU-ČSL a TOP 09, čest redaktorům Týden.cz a dalším oficiálním sdělovacím prostředkům.

S úctou autorka

savcenkova

Zdroje:

http://zpravy.tiscali.cz/rusky-podil-na-vitezstvi-zemana-spis-dukaz-ze-potrebujeme-dozor-na-internetu-289583

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/savcenkova-varuje-cesko-pred-rusy-hrozi-vam-anexe_413343.html

http://www.lidovky.cz/milosi-davej-si-pozor-vzkazuje-ukrajinska-poslankyne-nadija-savcenkova-1ot-/zpravy-domov.aspx?c=A170112_161808_ln_domov_ele
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Odbor pro dezinformace CTHH MV může po návštěvě Savčenkové začít naplno pracovat

  • Ukrajina se dopustila několika omylů. Prvním bylo, že uvěřili, že jsou USA spojenci. USA nemají spojence. Mají jen poslušné a neposlušné. Druhým omylem bylo, že se domnívali, že Rusko dovolí, aby se na Krymu zřídila základna NATO. Třetím omylem bylo, že umožnili urvání moci nenažrancům, kterým o Ukrajinu nikdy nešlo. Veškerá pomoc ze západu se ztratila. Nad Ukrajinou zlomily hůl USA i EU a Savčenková se nesmí divit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*