Od roku 2014 bylo zavražděno nebo zmrzačeno více než 1 000 Evropanů v útocích islamistických žadatelů o azyl

Od roku 2014 bylo zavražděno nebo zmrzačeno více než 1 000 Evropanů v útocích islamistických žadatelů o azyl

Více než 1 000 lidí bylo od roku 2014 na evropské půdě zavražděno nebo zraněno při útocích islámských žadatelů o azyl a uprchlíků, odhalil výzkum.   

Analýza Nadace Heritage zjistila, že žadatelé o azyl byli zapojeni do 32 ze 194 islámských komplotů, které se v posledních čtyřech letech zaměřily na Evropu, což mělo za následek 357 úmrtí a 1678 zranění.

V období od ledna 2014 do prosince 2017, útoky migrantů, kteří hledali azyl, zahrnovaly 182 smrtelných útoků a 814 zranění, podle deníku Daily Mail.  Připomínajíc, že teroristická hrozba na kontinentně vzrostla od roku 2016, kdy německá kancléřka Angela Merkelová otevřela hranice Evropy, americký think tank varoval, že masová migrace z globálního jihu způsobila, že je to „znepokojivě jednoduché“ pro islámské extremisty vstupovat do zemí EU.

„Nedostatečná imigrační politika usnadnila (džihádistům) útočit,“ uvedl Robin Simcox z Nadace Heritage s tím, že „dopady rozhodnutí přijmout v tak krátké době tak velké množství neprověřených lidí budou pokračovat po několik desetiletí.“

„Evropa čelila děsivé hrozbě islámského terorismu po celá léta. Rozhodnutí kancléřky Merkelové otevřít německé hranice v roce 2015 bohužel zvýšilo tuto hrozbu,“ dodal.

„Zatímco jen menšina žadatelů o azyl představuje bezpečnostní riziko, komploty, které provádějí ti, kteří využívají migrační trasy – v Paříži, Londýně, Berlíně, Stockholmu a jinde v Evropě – dokazují, že dokonce i malý počet extremistů může způsobit obrovské množství škody,“ uvádí se ve zprávě, která vyzývá představitele EU, aby snížili riziko tím, že minimalizují počet migrantů, které kontinent dováží z konfliktních oblastí, jenž jsou vystaveny islámskému extremismu.

„Evropští vůdci jsou buď naivní v otázce rizik, nebo nedokážou komunikovat upřímně s veřejností o dopadu na bezpečnost, který byl přijetí tak velkého množství lidí,“ uvedl Simcox, odborník na národní bezpečnost a terorismus.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*