Očkovaní Izraelci získají „zelený pas“, což jim umožní účastnit se akcí a jíst v restauracích

Očkovaní Izraelci získají „zelený pas“, což jim umožní účastnit se akcí a jíst v restauracích

Izraelci, kteří se nechají očkovat vakcínou proti COVID-19, dostanou „zelené pasy“, které jim umožní navštěvovat místa konání a jíst v restauracích.

Ministerstvo zdravotnictví země oznámilo, že občané, kteří se nechají očkovat, budou odměněni „výjimkami volného pohybu“, které jim umožní obejít omezení zavedená kvůli koronaviru.Zelené pasy budou vydány poté, co osoba dostane druhou dávku vakcíny Pfizer, kterou Izrael plánuje začít vyrábět 27. prosince, přičemž vakcínu dostane každý den přibližně 60 000 lidí.

Podle zpráv se „držitelé pasů budou moci účastnit veřejných akcí a jíst mimo jiné v restauracích, řekl generální ředitel ministerstva zdravotnictví Chezy Levy kanálu 12.“

„Nebudou také muset vstupovat do povinné karantény po kontaktu s potvrzeným pacientem nebo po návratu z ‚červené země‘ v zahraničí. Cestující také nebudou muset před odjezdem ze země povinně absolvovat test na COVID-19.“

Vytvoření pasu otevírá otázku, co se stane s těmi, kteří si odmítnou vzít vakcínu a zda jim bude někdy znovu umožněno žít normální život.

Průzkumy ukazují, že 50-75% Izraelců dalo najevo, že si vakcínu nevezme, protože mají pocit, že byla uspěchána, což naznačuje, že hrozby odebrání základních svobod by mohly být využity k přesvědčení většího počtu lidí.

Vojenští činitelé také zvažují, zda učinit očkování pro vojáky IDF povinným.

„Pokud bude rozhodnutí schváleno, bude to precedens, protože očkování proti chřipce ani odběry krve nejsou nařízeny žádným oficiálním vojenským nařízením,“ uvádí YNet News.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Očkovaní Izraelci získají „zelený pas“, což jim umožní účastnit se akcí a jíst v restauracích

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*