Obyvatelé státu Michigan budou mít zákaz farmařit na vlastním dvorku

Obyvatelé státu Michigan budou mít zákaz farmařit na vlastním dvorku

Člověk by si myslel, že chovat malá hospodářská zvířata na své malé farmě je v rámci Bohem daných práv, ale nedávno odhlasovala michiganská Komise pro zemědělství a rozvoj venkova, že zbaví rodiny práv,aby se mohli sami uživit. Drobní zemědělci a zahradní pěstitelé budou muset své farmy a zahrádky, které kdysi chránil zákon Right to Farm Act, s konečnou platností zrušit.

Mnoho malých farem musí ukončit svou činnost v důsledku tohoto policejního státu. Farm Act již dříve uváděl, že místí vyhlášky nemůžou zakázat právo majitele domu chovat drobná zvířata. Toto právo bylo také chráněno michiganskou komisí, Michigan’s Generally Accepted Agriculture Management Practices (GAAMP).

slepice na farme

Nyní tato práva vyletěla oknem, a domy, které se nachází 1/8 míle (1,6 km) v okolí 13 domů, nebo jsou 75 metrů od jednoho sousedního domu, nemohou očekávat ochranu zákona Right to Farm Act.

To je jednoznačně akt války zemědělských korporací, aby se odebrala práva drobných zemědělců, což občany USA uvrhne do totální závislosti na korporátních potravinářských monopolech, které jim budou prodávat kontaminovaná kuřata, hormony napumpovaný dobytek, produkty geneticky modifikovaných organismů a zeleninu vypěstovanou na pesticidech a herbicidech.

Jeden malý farmář, Michelle Regalado Deatrick, uvedl pro MLive, že polovina jeho 80-akrové farmy může být uzavřena, protože spadá do „kategorie 3“, která je popsána jako „obecně není vhodná pro živočišnou výrobu.“

Kim White, chovatel slepic a králíků,uvedl :

Nechtějí, aby my, malé firmy, jsme byli soběstační. Chtějí, aby byli jen velké farmy. Chtějí se malých farem zbavit a věřím, že je to, co je motivuje.“

Jedná se jen o další pokus korporátního zemědělství, zničit tisíce let staré zemědělské postupy a tradice předávané z dědečka na vnuka, z Texasu po Michigan, z Kalifornie po Maine. Malé farmy by mohly úplně odstranit problémy, které jsou v současné době spojené s postupy velkých zemědělských korporací, k nimž patří:

  • Vysekání více než 260 miliónů akrů amerických lesů k vytvoření krmiva pro hospodářská zvířata.
  • Neustálý růst monopolu v nabídce potravin. Nyní jen 10 společností kontroluje více než 70 procent všech prodaných semen na světě ( mezi nimi Monsanto, Syngenta, Bayer a DuPont).
  • Potřeba pro pěstování GMO kukuřice a sóji, z nichž se ze 70 procent živí průmyslově chovaný dobytek.
  • Velká spotřeba vody- 9 084 litrů čistévody je potřeba k výrobě jednoho kilogramu masa z průmyslově chovaného dobytka.
  • Ničení amazonského deštného pralesa. Bylo již vykáceno 2.900.000 akrů, k pěstování plodin na krmiva pro kuřata.
  • Odstranění amoniakového odpadu z průmyslově chovaných zvířat. Atmosférický amoniak může narušit vodní ekosystémy, zničit kvalitu půdy, poškodit plodiny a ohrozit lidské zdraví.
zdroj : http://naturalsociety.com

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Obyvatelé státu Michigan budou mít zákaz farmařit na vlastním dvorku

  • Vloni 2014 jsem zažil v Jackson ,Mississippi u Capitolu demonstraci malých farmářů proti jejich rušeni/diskriminaci. Ale na druhou stranu – vedle mého R.d. (naštěstí trochu dal ode mne) v husté zástavbě rodinných domu stotisícového města chovají u R.d.v malém počtu prasata. Okolí si stěžuje nejen na zápach, ale hlavně na krysy…..

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*