Obvinit ze všeho Rusko: Assange nastínil klíčový prvek, jak být novinářem v roce 2017

Obvinit ze všeho Rusko: Assange nastínil klíčový prvek, jak být novinářem v roce 2017

Slyšeli jste to? Udělali to Rusové. Julian Assange načrtl klíčový prvek jak být dobrým „západním novinářem v roce 2017“ a je to celkem jednoduché: obviňovat Rusko.

Zdá se, že za každou významnou událostí v posledních letech bylo Rusko, které je zaneprázdněno ovlivňováním světových událostí pouhým informováním o nich, stejně jako za vším ostatním. A to je podle Assange klíčové, jak uvedl ve své tříbodové strategii.

Za prvé: „Vyberete globálně zajímavou událost,“ o které bude také informovat ruský tisk.

Za druhé: „Napíšete příběh: ruský stát tajně stál za globálně zajímavou událostí, jak o tom informuje jejich tisk.“

A nakonec: „Zisk!“

Připomínky Assange připomínají Glenna Greenwalda z Interceptu, který 28. září informoval o zániku „dalšího velkého příběhu o Rusku,“ který většina hlavních médií prezentovala jako skutečnost, a to navzdory absenci jakýchkoli důkazů.Příběh, o němž se pojednává: „Rusové se pokoušeli napadnout volební systém ve 21 státech před plánovanou přípravou prezidentských voleb“.

Lest se však rozpadla, když tisková agentura Associated Press oznámila, že jeden ze států zařazených na seznam 21, Wisconsin, neměl své volební systémy zaměřené ruskými hackery.

Podle Greenwalda to zdaleka není jediný incident. K takovému hlášení podle něj dochází „znovu a znovu.“

„Štvavé tvrzení proti Rusku je beznadějně propagováno mainstreamovými médii, které se téměř vždy opírají pouze o tvrzení vládních úředníků bez důkazů,“ píše Greenwald.

Navzdory skutečnosti, že příběhy „Rusko to udělalo“ jsou časem důsledně odhaleny, zdá se, že katalánské referendum o nezávislosti bylo nejnovějším cílem, podle médií hlavního proudu.

Tváří v tvář brutálnímu zásahu španělských sil, Katalánci hlasovali v drtivé většině pro opuštění Španělska. Ovšem, samozřejmě to nebyla akce katalánského národa, ale výsledek ruského vměšování.

„Ruští propagandisté v tomto týdnu zaznamenali vítězství ve Španělsku po „troufalém publikování falešných zpráv a dezinformací“ do debaty o katalánské nezávislosti a jak se zdá ovlivnili výsledky voleb,“ napsal Dan Boylan z deníku Washington Post s odkazem na „experty v oblasti informační války“.

Volby se zdají být oblíbeným cílem pro ruské vměšovatele. Francie a Německo a nyní Katalánsko byly všechny ovlivněny Ruskem navzdory skutečnosti, že nakonec ve Francii zvítězil protiruský kandidát Macron a v Německu získala status quo Angela Merkelová.

Tato obvinění pocházejí po údajném ruském zásahu do amerických prezidentských voleb v roce 2016.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Julian Assange Foto: Wikipedia)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Obvinit ze všeho Rusko: Assange nastínil klíčový prvek, jak být novinářem v roce 2017

  • Jeste neprisli na na dalsi hoax, ze za hurikany stoji geoinzenyri z Ruska!
    Ubozi paranoidni idioti, co narizuji strhavani vlajek RF a vyvlastnuji diplomaticky majetek RF v USA se predhaneji v provokacich Ruska. To se vyprovokovat neda, obcas se ale tlapou ozene a pak to bude stat za to! 755 US-fizlu vykazalo, az se taji dech…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*