Obrat v USA! Donald Trump a vítězství pravdy poprvé opatrně připouští i ČT24

Obrat v USA! Donald Trump a vítězství pravdy poprvé opatrně připouští i ČT24

Oficiální masmédia dlouho držela svoji nastavenou informační linii, že vítězem voleb v USA je Joe Biden a není jiná možnost, jelikož nižší instance doposud Trumpovy stížnosti na neregulérnost voleb odmítají.

To, o čem lidé, kteří bedlivě sledují dění v USA nepochybují a o čem alternativa dávno píše, že totiž zdaleka nic není v rámci amerických voleb u konce a vše se může ještě změnit, ve středu 9. 12. 2020 poprvé od amerických voleb ve své noční zpravodajské relaci velmi opatrně připustila i ČT24. Donald Trump se může stát opět na další čtyři roky prezidentem Spojených států amerických!

To by naprosto změnilo situaci ve světě i co se týká vývoje událostí kolem pandemie Covid 19, protože je podle našich dobrých informací vše propojené (především aktivity tzv. Deep State a Číny).Podle ČT24 se Donald Trump chystá připojit k žalobě státu Texas, který chce napadnout výsledky voleb ve státech Georgia, Michigan, Pensylvania a Wisconsin, kde zvítězil Joe Biden.

Republikáni v Texasu využili možnosti, jak dostat celou záležitost, kdy si prezident stěžuje na nedostatky voleb, k Nejvyššímu soudu. Jde o spor mezi jednotlivými státy,  ve kterých platí jiné volební zákony. (Pozn.: podle oborníků mají být tyto státy žalovány za porušování Ústavy, protože pravidla změnily těsně před volbami a bez souhlasu kongresů těchto států)

K Texasu se už přidalo dalších 17 států, které chtějí požádat Nejvyšší soud, aby zrušil možnost vyslat na hlasování volitele čtyř žalovaných států. De facto by tak nemohla proběhnout volba volitelů a nastalo by to, co upravují americké zákony už od 19.století, čili že by prezidenta určila Sněmovna reprezentantů. V ní nyní mají většinu Demokraté, ale v těchto případech se hlasuje podle jiného klíče. Každý americký stát by vybral jednoho ze svých zástupců a toho by vyslal hlasovat. Většinu států teď ovládají Republikáni a je velmi pravděpodobné, že by v tomto případě prezident Trump dostal více než 25 hlasů a byl by zvolen  americkým prezidentem na další volební období. (Pozn.: touto metodou byl např. koncem roku 1800 do prezidentské funkce zvolen jeden z „otců zakladatelů“ USA Thomas Jefferson – spoluautor Deklarace nezávislosti)

Tato záležitost je podle ČT stále velmi teoretická, jelikož prý není jasné, zda se Nejvyšší soud bude podáním Texasu zabývat, případně, jak rozhodne. (Pozn.: moderátor se ještě snaží balancovat)

V každém případě je nutno říci, že v ČT jde o jistý posun v informování, kdy pod závažností současného stavu věcí, které se od voleb derou na povrch, už masmédia nemohou nadále lidem lhát o povolebním vývoji a neustále tvrdit, že se Joe Biden stal prezidentem USA. K tomu je vzhledem k evidentním podvodům, které se ve Státech od prvopočátku děly, i vzhledem k inauguračnímu termínu ještě příliš brzo. Velkou drzostí našich médií bylo takto jednostranně a neobjektivně informovat veřejnost. Některá masmédia, ale i jiné pořady na ČT, to ostatně trapně tvrdí stále. Zřejmě si myslí, že lidé nemají jiné informační kanály a vlastní poznatky. Sám výbor Kongresu USA pro inauguraci prezidenta odmítl označování Joe Bidena jako „zvoleného prezidenta“.

Zprávy ČT24 ze dne 9. 12. 2020, čas 18:28
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10253218159-zpravy-ve-23/220411023001209/
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*