Oběti Charlie Hebdo oceněni za „nenávist k muslimům a jejich víře“

Oběti Charlie Hebdo oceněni za „nenávist k muslimům a jejich víře“

Zavraždění redaktoři, kreslíři a jiní pracovníci časopisu Charlie Hebdo, který se zaměřuje na karikatury všeho okolo, včetně islámu, byli „in memoriam“ oceněni coby „islamofoby roku“. Ocenění předává Islámská komise pro lidská práva. Mluvčí této organizace ocenění okomentoval jako „udělení osobám veřejného života, kteří jsou známí svými poťouchlými výpady a projevy nenávisti vůči muslimům a jejich víře.“

Zajímalo by mě osobně pár věcí. Celý svět po brutálním islámském útoku na redakci opakoval větu „Je suis Charlie.“ Znamená to, jak určitě víte: „Já jsem Charlie.“ Může mi tedy někdo vysvětlit, jak je možné, že je na světě tolik nenávisti plných rasistů, kteří svými slovy podporovali tyto výpady proti muslimům? Samozřejmě to myslím ironicky. Zajímalo by mě, jestli existuje podobná agresivní organizace, která podobně po jejich smrti kritizuje jejich velmi časté karikatury na téma křesťanství nebo judaismus? A také by mě zajímalo, zda tato pro-islámská organizace, která od EU inkasuje mnoho milionů, zaobírá svůj zrak směrem k problematickým imámům, kteří vedou řadové muslimy k násilí pomocí takzvaného „špatného“ chápání islámu, které je vlastně též správné, nicméně jiné a pro společnost nepřijatelné.

Foto: PressTV
Foto: PressTV

Bylo by dobré, aby se tyto organizace zamyslely nad tím, proč na britských islámských školách vedou někdy děti k nenávisti vůči společnosti, o Židech mluví jako o prasatech a o demokracii jako o systému, který je chybný, děravý a odsouzený k zániku. Stejně tak, jako u nás se takové organizace nezamyslí nad mnoha nenávistnými kázáními místních imámů, se nikdo z těchto lidí nezaměřuje na mnohem intenzivnější nenávist z řad islámských duchovních v jiných zemích západní Evropy.

Přijde mi také jako veliká zbabělost, nechutnost, cynismus a bůh ví co ještě, že organizace začne po smrti tyto věcné kritiky všeho špatného odsuzovat až po jejich smrti, která přišla přesně z toho, co také kritizovali. Z islámu. Musíme ještě jednou upozornit, že miliony muslimů jejich smrt slavily, že vznikaly i evropské internetové komunity plné muslimů, kteří tam tvrdili, jaká je to dobrá zpráva. A také si tyto organizace zjevně neuvědomují zásadní věci.

V koránu se (ne doslovně, ale shrnutě) píše: „neberte si ne-muslimy za přátele a kdykoliv se otočí zády, udeřte je do šíjí.“ A protože je tato kniha pro muslimy to samé jako pro křesťany desatero, bylo by pro tyto lidi vhodné zamyslet se i nad tím, zda není náhodou dost pravděpodobné, že islámští pravověrci někdy zabijí i je nebo jestli znásilní jejich manželky, dcery či uřežou hlavy jejich synům. To je vše možné.

Tyto organizace islám zřejmě vůbec neznají. Jsou tu jisté souvislosti. Problém je také to, že s útokem na Charlie Hebdo souvisí i 4 židovské oběti. Jejich smrt je tímto „oceněním“ dá se říci zpochybněna a pro organizaci vlastně ztratila nějaký význam. Význam tu ale je. Při útoku zemřeli Židé, špatný muslim a kritici islámu. Všichni se dopustili těžkých proti-islámských zločinů. Mrtvý policista tím, že v uniformě brání chybnou demokratickou stabilitu země. Oběti v redakci tím, že urazili chudáčka „proroka“, analfabeta, pedofila, teroristu a vraha Mohameda. A 4 oběti se provinili něčím zdánlivě nevinným. Byli to Židé. Není tohle už jasný důkaz toho, jak moc je islám tím nenávistným rasistou? Neměli bychom my naopak ocenit tuto organizaci za její podporu nacistického režimu? Není divné, že Hitler dostal od vysoké islámské autority „čestné muslimství“?

Určitě ne pro tuto organizaci. Neexistuje horší typ diktatury, než umlčovat všechny, kteří upozorňují na problém. Neexistuje horší morální zločin, než odsoudit nevinné a ještě ke všemu po smrti jen kvůli tomu, že zasáhli nepohodlné téma. Tato organizace tak patří do širokého spektra pro-islámské diktatury, jejíchž tlak na veřejnost stoupá s agresivitou islámu. Kam až tito lidé jsou schopni dojít?

 

Blog autora http://kubasek.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Oběti Charlie Hebdo oceněni za „nenávist k muslimům a jejich víře“

  • · Edit

    S tím karikováním judaismu to autor tohoto článku pořádně přestřelil-není nijak tajná informace a na netu snadno dohledatelná,že i ten nejdemokratičtější z nejdemokratičtějších humoristických časopisů-demokratickou společností požehnaný Charlie Hebdo vyhodil na hodinu svého dlouholetého redaktora jen za to,že podobnou „karikaturu“,kterou v každém vydání oblažují svobodomyslné francouze a která se zásadně dotýká muslimů a křesťanů namaloval i o židech.A zkuste si schválně něco takovýho,co malovali u nich otisknout o židech kdekoliv v Evropě-určitě vás označí za nacistu,fašistu,antisemitu nebo možná i za islámského extremistu,nehledě na to,že by za to byl nejspíš trest vězení na tvrdo-to je ta „svoboda slova“ v praxi.Nedávno jsem na netu četl info,že v Iránu probíhala výstava karikatur na téma judaismus a holocaust,několik německých kreslířů chtělo poslat svoje kresby,ovšem bylo jim naznačeno,že jestli to udělají,ať počítají s tvrdými tresty.Tak ať tady autor nepíše sračky.Taková podobná organizace jako islámská komise v judaismu asi není-není totiž ani potřeba-k soudu a do vězení za kritiku judaismu a židáků posílají samotní evropané-loutky v rukou židáckých loutkovodičů

  • co ty si za kentaura? nehul to svinstvo tolikrát denně, nedělá ti to dobře

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*