Obchodníci s lidmi účtují za přepravu nelegálních migrantů do Evropy 10 000 eur na osobu na luxusních jachtách

Obchodníci s lidmi účtují za přepravu nelegálních migrantů do Evropy 10 000 eur na osobu na luxusních jachtách

Objevily se nové informace, že obchodníci s lidmi účtují 10 000 eur za hlavu při pašování nelegálních migrantů z Turecka do Evropy na luxusních jachtách.

Podle vyšetřovatelů je většina lidí, kteří provozují tyto druhy pašeráckých operací „první třídy“, ze zemí východní Evropy, jako je Ukrajina, Bulharsko a Bělorusko. Pašeráci obvykle přepravují „vzdělané“ migranty z Íránu, Iráku, Sýrie, Pákistánu a Bangladéše, informuje italský deník Il Giornale.Lodě obvykle odjíždí z Anatolie v Turecku, proplouvají Jónským mořem a vykládají migranty někde podél jihovýchodního pobřeží Itálie, nejčastěji v provincii Crotone. Italské úřady také informovaly o takových vykládkách v jižních oblastech, jako je Kalábrie.

Během září bylo vyšetřovateli v Kalábrii zaznamenáno 15 těchto přistání „první třídou“.

Luxusní jachty byly dlouho využívány k pašování drog, protože se často vyhnou pozornosti radarů od úřadů. Fenomén jejich používání k pašování lidí je však relativně nový, ale není ničým ojedinělým.

V roce 2017 deník Times informoval o multimiliónových sítích provozovaných ukrajinskými pašeráky, kteří používají luxusní jachty k převozu migrantů z Turecka do jižní Evropy.

Ve stejném roce zpráva z německého deníku Die Welt uvedla, že obchodníci s lidmi z Maroka nabízeli migrantům tzv. luxusní pašerácké balíčky „All-Inclusive“, aby se dostali na španělskou pevninu.

Minulý rok v Řecku úřady zatkly skupinu obchodníků s lidmi, o nichž se věří, že jsou součástí organizovaného zločinu zodpovědného za pašování nelegálních migrantů z Řecka a z Turecka v luxusních automobilech a limuzínách, informoval řecký deník Ekathimerini.

Od doby, co byl Matteo Salvini a jeho strana Liga vypuzeni z italské vlády, v zemi došlo k nárůstu počtu přistěhovalců. Nová italská levicově-globalistická vláda účinně zrušila Salviniho politiku hraniční kontroly a znovu otevřela přístavy v zemi migrantům ze třetího světa a nevládním organizacím.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*