Obchodníci s lidmi dostali díky Joeovi Bidenovi 14 milionů dolarů denně

Obchodníci s lidmi dostali díky Joeovi Bidenovi 14 milionů dolarů denně

Obchodníci s lidmi podle nové zprávy využívají uvolněné hraniční politiky Joea Bidena a vydělávají až 14 milionů dolarů denně.

Bývalý velitel pohraniční stráže v Tucsonu Roy Villareal novinářům řekl, že „obchodování s lidmi je mnohamiliardový průmysl“.

„Spousta těchto zranitelných skupin obyvatel využívá své celoživotní úspory,“ dodal.„Někteří z nich jsou v podstatě nesvéprávní služebníci a tento dluh odpracovávají dlouhou dobu. V jiných případech jsou někteří z těchto migrantů požádáni o převoz narkotik nebo o nějakou formu zločinu, aby si odpracovali jinou část svého dluhu.“

Deník Nypost.com napsal: Ve zprávě se uvádí, že podle příjmů z poplatků za pašování, které odhadla celní a pohraniční stráž, vydělali překupníci v únoru celkem 411,5 milionu dolarů, když odváželi lidi z Mexika a středoamerických zemí k hranicím USA – což v únoru činí v průměru 14,6 milionu dolarů za každý den.

Poplatky za pašování dětí nebo rodiny do USA se mohou vyšplhat až na 5000 dolarů a stejně tak na 9000 dolarů za jednoho dospělého, stálo ve zprávě.

Tato částka nepředstavuje vysokou cenu, kterou musí američtí daňoví poplatníci platit za to, že vláda zvládne nápor migrantů na hranicích.

Na základě údajů z roku 2019, které sestavila organizace Health and Human Services, nyní tyto náklady dosahují 5 milionů dolarů denně.

A minulý týden Bidenova administrativa zadala zakázku za 86 milionů dolarů na hotelové pokoje pro 1200 rodin migrantů, protože spěch na hranicích drtí imigrační a celní úřady, uvedla Fox News.

Další náklady budou spojeny s přesčasy a náklady na hotel pro stovky imigračních úředníků, kteří byli do Texasu přeřazeni z jiných oblastí.

„Bidenova administrativa byla žalostným selháním, pokud jde o zajištění bezpečnosti nezletilých bez doprovodu, kteří překračují naši hranici,“ uvedl v prohlášení texaský guvernér Greg Abbot. „Odmítnutí prezidenta Bidena řešit pohraniční krizi nejen napomáhá zločinným aktérům, jako jsou obchodníci s lidmi a pašeráci, ale vystavuje nevinné děti bez doprovodu nemoci a potenciálně nebezpečným životním podmínkám.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*