Občane – dej si pozor na šmejdy. Předvolební manipulace se rozbíhají.

Občane – dej si pozor na šmejdy. Předvolební manipulace se rozbíhají.

Tak jako před každými volbami, tak i letos se nám pomalu rozebíhá souboj politických stran a hnutí o každý voličův hlas a to všemi možnými prostředky. Dokonce i lži jsou součástí předvolebního klání.

Každý z nás – od Vojty z Postoloprt až po Anču Vocáskovou z Horní Dolní, by si měl dát velký pozor na to, čemu uvěří a komu dá svůj hlas. Já se politikou a dění v ní zabývám již řádku let a po zkušenostech již dobře vím, že je velmi málo těch, komu by se dal odevzdat hlas bez toho, že by člověk nemusel mít strach, aby jeho hlas nebyl nakonec zneužit.

Všeobecně se dá říci, že politické strany zajímá volič pouze do doby, než vhodí svůj hlasovací lístek do volební urny. Vteřinu poté se už volič stává obtížným hmyzem zralým na použití DDT. Otázkou tedy je, koho volit! Mnoho variant ke skutečně dobrému výběru není.

Volebni bodel v lednu podle CVVM
Volebni bodel v lednu podle CVVM

Nyní se pokusím co nejjednodušeji popsat hlavní politické subjekty a jejich politiku.

 1. ČSSD
  Tato politická strana je velmi obtížně volitelné a to z mnoha důvodů. V první řadě je potřeba si připomenout, že se jedná o stranu levého středu. Bohužel její politika je neprůhledná nevypočitatelná. Těžko lze dopředu predikovat, jaké politické kroky bude tato strana činit. Její politika je odchýlená od sociálně demokratických principů politiky. Existuje u ní provázanost s majiteli ekonomické formace, čímž je její politika cíleně manipulována ve prospěch ekonomické participace. Toto dokladuje i podepsaná koaliční smlouva s hnutím ANO a lidovci. Do určité míry jde o repliku kdysi podepsané koaliční smlouvy s ODS. To vše shrnuto neznamená nic jiného, než zradu voličů a ignoraci volebního programu. Když k tomu ještě přičteme záměrnou kolaboraci s EU v otázce uprchlické krize, tak nelze zaujmout jiný postoj a říci. NEVOLIT!!
 2. ODS
  ODS již měla zmizet na smetišti dějin. Jedná se o pravicově se tvářící politický subjekt napojený na mafiánské kmotry a dost možná i na struktury šedé ekonomiky. Skrze tuto politickou stranu a její politickou podporu spolu s KDU – ČSL, ODA, ČSSD, US – DEU  byla spuštěna chaotická privatizace a rozkradena republika. Mnohé kauzy této strany dokázaly, že je napojena na nekalé živly a dost možná i na mafiánské podsvětí. Pravda je pro tuto stranu cizím pojmem a o cti se raději ani nebudu zmiňovat, protože tato strana žádnou čest nemá. NEVOLITELNÁ!!
 3. HNUTÍ ANO
  Dá se říci, že se jedná o zánovní hnutí poněkud zvláštní profilace. Jeho politikou se prolínají prvky levicové i pravicové politiky. Nelze však opomenout, že toto hnutí není hnutím lidovým, ale že jde o skupinu lidí silně konjunkturálně založených. Toto hnutí nevychází z žádné ideologie a je čistě participační na politickém a společenském systému. V žádném případě nehájí zájmy voliče, občana, ale sleduje hlavně zájmy své! Pro normálního člověka je politika tohoto hnutí těžko čitelné. Dalším problémem tohoto hnutí je permanentní střet zájmů. Nejde jen o pana Babiše, ale třeba pana senátora Hlavatého a další zvláštní osoby. Výkřiky do tmy ve smyslu zlevnění DPH u piva jsou nesmyslné a populistické. Jimi navrhovaný krok by měl na koncového spotřebitele nulový vliv. Tedy opět – NEVOLITELNÉ!!
 4. KDU – ČSL
  Zde je u této strany možná škoda slov. Politika této strany je lživá a zavádějící. Je už cynické, že lidovci s takovou oblibou říkají, že ve své politice vycházejí z tradičních křesťanských hodnot. Bohužel ony křesťanské hodnoty nijak nechrání ani neprosazují. Ba naopak. Snaží se o to, aby se zamořilo České území uprchlíky vyznávajícími Islám, což je v přímém rozporu s křesťanstvím. Klidně by sem – do naší země pan Bělobrádek Islámské migranty bral a to na úkor domovského obyvatelstva. Tedy vážení, zdegenerovaní lidovci není to trochu na hlavu? Náklady na jednoho uprchlíka čítají více než 20 000 Kč měsíčně! To klidně dáte!! Nevadí vám, že to je prasárna, když nám umírají Čeští bezdomovci hlady a zimou? Nevadí Vám, že matky samoživitelky mají sotva co do úst? Nevadí Vám, že rodiče z chudších poměrů nemají prostředky na to, aby mohli svým dětem zaplatit obědy ve škole? Je vám lhostejné, že na léčbu Českých dětí se musí pořádat sbírky a cizí děti se léčí zdarma? Nezajímá Vás, že čeští důchodci žijí na hranici bídy?? O jakých křesťanských hodnotách tedy mluvíte vy pokrytci? S vaším pojetím křesťanství běžte do prdele. Totéž platí i o vámi praktikované politice. Jdete do koalice s každým.  Je vám jedno, zda zprava, či zleva – hlavně, že je koryto plné. S vaši politikou opět- NEVOLIT!!
 5. SZ

Zelení – to je odpor sám osobě. Hlavně v čele s nemakačenkem Stropnickým ml. Banda neumětelů, zkrachovalých politiků, úředníků a podnikatelů. NEVOLITELNÉ!

 1. KSČM
  U této strany je jiskřička naděje, ale to pouze za předpokladu, že se strana konečně probere z letargie a začne dělat pořádně svou práci a bude vycházet z principů skutečně komunistické politiky. Doposud však KSČM funguje jen jako levicový subjekt, který čeká tiše v koutku, jak se situace vyvine. Do komunistické strany má zatím KSČM poměrně daleko a nic na tom nezmění ani to, že má ve svém názvu komunistická. To je zatím prostě lež a uvádění voličů v omyl. Stačilo by se podívat do spisů Klementa Gottwalda a tam je jasná ukázka toho jak má komunistická politika vypadat. V souhrnu tedy považuji politiku KSČM zatím jako nepoctivou a říkám OBTÍŽNĚ VOLITELNÉ!!
 2. TOP 09
  Tato politická strana je něco takového jako špatný Americký film. Samý kovboj, podvodník a zlatokop. Navíc v této straně je to samý politický turista a bezpáteřník. Shora uvedené jasně naznačuje, že krom ideologie peněz tato strana nic lepšího ideologicky nenabízí. Normální lidé jsou u TOPky až na posledním místě. Praktiky této strany společně s ODS uvedly Českou ekonomiku do značné krize a krom zvyšování daní občanům nedokázali nic pozitivního. NEVOLITELNÉ!!
 3. HNUTÍ TOMIO OKAMURY
  Toto nové hnutí okolo Tomio Okamury i přesto, že je veřejně dehonestováno ostatními politiky, mi vychází pro dobrou volbu asi nejlépe. Tomio Okamura stále drží směr přímé demokracie, což znamená, že normální občan musí mít vliv na politiku a na její kontrolu. Jeho program je jednoduchý a praktikovatelný. My Češi jsme v republice doma a žádný uprchlík nám tedy nemá co diktovat podmínky. Politici musí nést odpovědnost za své činy a neskrývat se za imunitu atd. Politika Okamury je pronárodní a vlastenecká. Pro mě VOLITELNÉ!!

Ostatní politické subjekty jsou moc malé s minimem vlivu a tedy nezajímavé. Navíc jsem se chtěl věnovat jen velkým hráčům. Důležité je si říci, že abychom dosáhli systémových změn, tak je nutné volit víceméně jednotně a to tak, aby politický subjekt získal ústavní většinu – tj cca 65% hlasů. V tomto případě odpadá jakákoliv potřeba koalice, což znamená dosažení změn za minimální náklady. Každá nutná koalice stojí daňového poplatníka zbytečné peníze, a že jich není málo

Zvažujte prosím pečlivě, koho budete volit a nedávejte své hlasy do uren jako stádo ovcí. Opravdu to stojí za zamyšlení a zvážení co vlastně chceme!!

 

 

Oldřich Rambousek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Občane – dej si pozor na šmejdy. Předvolební manipulace se rozbíhají.

 • · Edit

  Omlouvá se čech za češtinu, psal jsem to ráno ,ještě jsem nebyl ve formě. Chyb a přeblbů je tam hodně, až se z toho červenám. Fakt je, tyto pseudovládní strany jen kecaj a kecaj a turky máme za humny. A vláda jen mele a vymýšlý blbosti, než aby posilovala hranici s Německem či Rakouskem!

 • Proboha probudte se! 25 let volíte „svobodne“ a zpravidla to „mensí zlo“. Vzdyt je úplne jedno koho zvolíte, pokazdé to dopadne stejne a je to cím dál horsí. Kde vlastne zijete, kdyz si myslíte, ze kdyz zvítezí strana, která je momentálne neoblíbená soucasnou vládou a jejími politiky, ceká vás lepsí budoucnost. Dokud se nezmení stávající systém – co je tím mysleno si lze dohledat – tak se volbami nic nezmení, leda k horsímu. Jak uz rekl Bertold Brecht: „Kdyby mohly volby neco zmenit, musely by se zakázat“.

 • Myslím si,že volby sice jsou svobodné ale né demokratické. Už jen ty předvolební průzkumy dělající v Praze či PLzni, kde jsou jejich vládní voliči, ostatní oblasti hlavně na vesnici je nezajímá. Tyto takzvané státem zadaná průzkumy jen blbnou lidi, lepší by to bylo bez nich. Lidi nejsou u nás blbý jak si o nás politici myslí, za čtyři roky si umí usudek udělat sami.Nejhorší jsou u nás volební /vlastizrádné/strany lezící do zadku všemu co che muslimskou Evropu. USA ,NĚMECKU a EU. To jsou strany pana SOBOTKY, KALOUSKA, BĚLOBRÁDEKA . Tyto strany jsou schpony za dolary a eura úpně všeho. Od zrady občanů, po rozpoutání 3.světová války s podporou NATO. Jsou to pro nás takzvané destruktivní strany. Pak strana pana Fialy, kteří již vše vymlátila a nyní mlátí jen prázdnou slámu. Strana pana Babiše, spíše strananestrana. Zbytek politických stran, je možné volit, ale nevíme jak budou vládnout, jelikož ještě nikdy se nedostaly ke korytů a tak nevíme jak jim to bude mlastat. Ale jelikož je náš vládní mainstream příliš nemiluje/nenávidí/, tak to asi budou ty správné volební strany.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*