Obamova vojenská operace kvůli Ebole vzbuzuje v Africe obavy

Obamova vojenská operace kvůli Ebole vzbuzuje v Africe obavy

Rozhodnutí amerického prezidenta Baracka Obamy, vyslat 3000 vojáků do západní Afriky kvůli epidemii Eboly vyvolalo v Libérii silné reakce.

Nepotřebujeme k naši ochraně zbraně. To, co potřebujeme, jsou léky. Musíme dostat vakcíny, abychom omezili šíření tohoto viru. Je to ubohé, když slyším, že Amerika k nám posílá 3000 vojáků,“ uvedl jeden liberijský občan.

obama 2

Pokud se jedná o ozbrojené vojsko,tak se ptám sám sebe, jestli může být tento virus poražen za pomocí zbraní,“ uvedl jiný Liberijec.

V úterý popsal Obama epidemii Eboly v západní Africe jako hrozbu pro celý svět.

V projevu z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí se sídlem v Atlantě, Obama nazval úsilí USA v boji proti viru, jako součást „největší mezinárodní reakce v historii CDC.“

Jedná se o epidemii, která není jen hrozbou pro regionální bezpečí. Jedná se o potencionální hrozbu pro globální bezpečnost, pokud se tyto země rozdělí, pokud se zhroutí jejich ekonomika, když nastane panika,“ uvedl Obama.


Má to hluboký dopad na každého z nás, i když nejsme přímo nemocí ohroženi,“ dodal. Tato epidemie se již „vymyká kontrole.“

Dříve, Světová zdravotnická organizace uvedla, že počet případů nakažení Ebolou v západní Africe by se mohl začít zdvojnásobovat každé tři týdny a tato krize by mohla stát až 1 miliardu dolarů.

Ebola si zatím vyžádala více než 2400 životů a téměř 5000 lidí bylo infikováno.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*