Obamova dovolená stojí daňové poplatníky více než 3 milióny dolarů jen za letenky

Obamova dovolená stojí daňové poplatníky více než 3 milióny dolarů jen za letenky

Vánoční prázdniny Obamovy rodiny, které strávily na Havaji v roce 2014, stály daňové poplatníky více než 3,6 miliónů dolarů jen za letecké náklady, podle záznamů Air Force One získaných politicky konzervativní a nezaujatou vládní hlídací skupinou Judicial Watch.

Prezident na Havaji vyrůstal a Vánoce jsou každoroční rodinná tradice. Poslední výlet byl označen za sedmý v řadě, kdy Obamovi strávili dovolenou na Havaji. Dohromady stály tyto vánoční dovolené daňové poplatníky 15.5 miliónu dolarů jen v nákladech na dopravu, podle údajů získaných organizací Judicial Watch v posledních třech letech.

Americký prezident Barack Obama Foto: Jacquelyn Martin/AP Photo
Americký prezident Barack Obama Foto: Jacquelyn Martin/AP Photo

Průměrná americká rodina utratila za Vánoce v loňském roce 4580 dolarů, podle Judicial Watch.

Loni v červenci, Obama zamířil na západní pobřeží na třídenní turné jménem demokratického národního výboru. Jeho návštěva Seattlu, San Franciska a Los Angeles zahrnovala nejméně pět benefičních akcí, včetně případů, kdy každý host musel za účast zaplatit 32,400 dolarů.

Zatímco finanční prostředky získané v průběhu cesty putovaly do DNC, všichni američtí daňoví poplatníci byli nuceni zaplatit náklady ve výši 2,4 miliónů dolarů pro přepravu prezidenta. Podle kampaní zákonů o financování, DNC musí zaplatit pouze ekvivalent ceny komerční letenky za let Obamy, zatímco daňoví poplatníci musí zaplatit lví podíl na provozních nákladech Air Force One, která přijde odhadem na 228.000 – 288.000 dolarů za hodinu.

Loni v srpnu, Obamova rodina letěla prostřednictvím Air Force One na dvoutýdenní dovolenou na ostrov Martha’s Vineyard. Tato cesta stála daňové poplatníky více než 400.000 dolarů.

Podle listu Washington Examiner, Obamova rodina nasbírala 38 dovolených, pracovních dovolených, a zábavných výletů. Rodina se chystá ještě na 45 dovolených, před opuštěním úřadu.“

Prezident organizace Judicial Watch Tom Fitton uvedl, že : „cestování Obamovy rodiny“ je mimo kontrolu. Oni považují Air Force One jako jejich dopravní prostředek. Naše ardáda si zaslouží něco lepšího. Tajná služba je nafouknutá k prasknutí, kvůli jejich zneužívanému cestování.“

 

Judicialwatch / Tomas Daleko
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*