Obamo, ty jsi hlupáček. V zájmu míru a klidu ve světě musí být současný Kyjev poražen

Obamo, ty jsi hlupáček. V zájmu míru a klidu ve světě musí být současný Kyjev poražen

 

Nepokládám americké politiky za svéprávné… Proto narušili mé jistoty, že z ničeho nic pochopili, že jednotka Azov, která má na svědomí tolik obětí na životech na východě Ukrajiny je vedena duchem vyhroceného nacionalismu a specifického ukrajinského fašismu vyznačujícího se obdivem k bestiálnímu Štěpanu Banderovi. A nejen, že pochopili, ale naprosto silně ve Sněmovně reprezentantů odsouhlasili navržený dodatek dvou zákonodárců této jednotce zbraně neposkytovat.

Fakt jsem to nečekal.

Když poslouchám Obamu, jak pokládá Putina za desperáta, ačkoliv ten na rozdíl od něho má ve své zemi 90 ti % podporu a když poslouchám i jiné jeho nesmysly, že Rusko je v naprosté izolaci a každý ví, že  tandem Rusko, Čína se provázalo tak jako nikdy v minulosti, ale že dokonce i indičtí vojáci pochodovali na Rudém náměstí, tak si říkám jediné:

Obamo, ty jsi hlupáček.

Jistou naději ovšem přece jenom mám.

obama se smeje

USA svým odporem k Rusku docílili jediného: Ještě před majdanem bylo Rusko významné a bylo regionální velmocí, dnes mediálně politicky a strategicky pro svět je supervelmocí, která svou odvahou a schopností kondenzovat kolem sebe protiváhu USA i přes své možná poněkud slabší ekonomické postavení je brána v očích nezápadní veřejnosti jako strategický vůdce odporu vůči arogantní moci USA a Západu jako takového.

Vždy vše zlé je k něčemu dobré :

USA, ale i Západ, a z EU zejména Německo a Polsko zorganizovali majdan a tedy puč, který měl učinit z Ukrajiny až fanatického odpůrce Ruska.  To se nepochybně podařilo.

Ovšem za jakou cenu?

Ukrajina je zhroucený státem, opřeným o fašistickou ideologii, která se sune dál a dál do propasti…

Bude nesporně hůř a hůř.

Blázni v Kyjevě povykují a situace se bude zhoršovat.

Dá se očekávat, že Američané se budou cukat, stejně jako EU.

Přesto vývoji nezabrání.

Západ musí prohrát, aby se v budoucnu podobného hazardu vyvaroval.

Před čtvrt stoletím jsme chtěli být připojeni k západnímu světu, ne, že ne.

Ale to byl zcela jiný svět.

Všichni politici oné doby od Kissingera, přes Schmidta a dalším chtěli svět vyvážený, respektující určité danosti, mimo jiné význam Ruska coby jednoho z klíčových hráčů světa.

Potom přišli hlupáci, počínaje Obamou, přes Merkelovou po všechny polské politiky, kteří dospěli k názoru, že je třeba Rusko zadusit.

Nezadusili a nikdy Rusko nemělo po roce 1989 tak skvělé strategické postavení z hlediska celosvětově geopolitického jako dnes.

Dříve či později si i ti Američané toto uvědomí. A jak je jejich zvykem, bude to náhlé a rychlé.

A zcela zjevně to nastane až vypukne nový majdan a Ukrajinci věrni své tradici i koníčku násilných převratů odstraní Porošenka a Jaceňuka.

Už se těším, jak náš Zaorálek obrátí ze dne na den.

 

Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Obamo, ty jsi hlupáček. V zájmu míru a klidu ve světě musí být současný Kyjev poražen

  • · Edit

    Zbavit se jha EU a nadřazenosti USA nebude lehké. Jak je uvedeno, bylo by to spojeno s jistými náklady a to se mnohým nebude líbit. To raději budou drškovat o tom jak nás EU vysává a zotročuje, ale na kapsu si nenechají sáhnout. Dnes se většina bahní v „havlistických svobodách“, protože to jim „sype“, ale nějaké vlastenectví ? To je přece pitomost. I Havel se nad tím nanejvýš uculil …. Fuj, to jsme dopadli, fuj ….

  • Američani ani pajáci EU si nikdy „neuvedomia“ V to pán Vyvadil dúfa zbytočne. Ako raz povedal V.V.Pjakin, ľudia čo si myslia, že „vládnu“ a to kdekoľvek po svete, kde je to v americkom záujme, sú výtvorom dlhodobého vymývania mozgov prostredníctvom rôznych, na tento účel zriadených a financovaných inštitúcií vrátane škôl. Od úplného malička týchto ľudí formujú a výsledok je, že sú to poslušné zombie presadzujúce im implantovaný názor. Preto nemôžeme čakať, že by takýto ľudia zmúdreli a zmenili názor. Našou tragédiou je, že aj keď vidíme, že ľudí tlačia do záhuby nemáme možnosť ich okamžite odstaviť. Ten tzv. demokratický model volieb je neudržateľný, pretože v ňom si potom môžu rozhodovať o nás bez nás a to aj proti vôli väčšiny počas dlhého volebného obdobia tak napáchať nenapravidelné škody. Pokiaľ ich nechceme nedemokraticky strieľať alebo vešať alebo tak správne po česky defenestrovať, čo teda treba demokraticky urobiť? Pretože aj keď ľudí sú na zemi miliardy ktoré z ich riadením sveta nesúhlasia vidíme, že ani keby napochodovali protestovať všetci do jedného, aj tak by nám to nepomohlo. Najhoršia zo všetkého je práve tá bezmocnosť.

  • Zaorálek nemůže obrátit. Žádný názor nemá. Jen reprodukuje propagandu USA. EU si musí uvědomit, že být satelitem USA je nevýhodné. Nejtěžší to bude mít Německo, protože je od roku 1945 neustále okupováno. Cestou může být rozpad EU.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*