Obamo díky…. Věci se vyjasnily.

Obamo díky…. Věci se vyjasnily.

Abych učinil věci trochu složitější, rád připomenu, že jsem při konci vlády Bushe staršího, kterého jsem upřímně nenáviděl jako značná část tehdejší Evropy pro jeho válku v Iráku, války vylhané, nedůvodné a slovy královských britských vědeckých institucí vedoucích k nárůstu světového islámského terorismu, vítal Obamu jako….naději lidstva. Odmítal jsem Bushův americký radar umístěný na našem území, věděl jsem od počátku, že válka v Afganistánu jen podporuje mafii, drogové dealery a stejně nakonec skončí převodem moci Talibanu. O irácké válce, kterou jako všechny americké počiny podporoval až tupě Václav Havel ani nemluvím. Bylo to šílené a chápu Brity, že tuto válku nikdy neodpustí jinak mimořádně schopnému premiérovi Blairovi a že někteří jej stále chtějí stíhat jako válečného zločince.

Obama dnes mluvil vzletně, formálně vlastně dokonale. Tak jako vždy.  Ale když deset  minut věnoval boji proti ruské agresi proti východní Evropě (a já za svou osoubu a věřím, že 80% našeho národa žádnou agresi necítíme)  a potom poučoval o tom, že žádná země nesmí narušit právo jiné té menší, tak jsem si dal frťana.

obama 2

Jestli existuje země na světě, která má jediné právo mlčet v otázce vměšování do záležitostí zemí jiných, tak jsou to USA.  Nemíním dělat výčet. A kdo chce, tak si to najde. Není žádné jiné země na světě, která by byla významnějším agresorem. Proti USA bylo hitlerovské Německo břídilem. Souhlasím s tím, že USA je mírnější než Adolf Hitler, ovšem právo si bere do svých rukou a vždy si je ohne jak chce.

A tak tento člověk, s podporou cca 42% podpory proti 58% nepodpory  dle Gallupova ústavu ( Putin 85% podpory proti 10%) vyzýval svět, že se chce se stavět do jeho čela a zničit agresivní Rusko…

Absurdně jsem tento projev přivítal…

Obama je prostě něco jako Kalousek pro současné vládní koalici. Je nejistý a chce získávat body…Jeho poradci, nebo on sám usoudili, že sázka na střet mezi Západem a Ruskem a jeho podporovateli je tou vítanou cestou jak vnést do světa určitý řád a přehlednost a hlavně získat Obamovi u voličů, kteří mu nedůvěřují body.

Ale jde tak o něco jiného:

Buďme upřímní, svět od roku 1948-89 byl sice zásadně rozdělený, ale bylo méně válek a velmoci si dávali velký pozor, jak USA, tak Sovětský svaz…KONTROLOVALY  SE. I SVÉ VÝBOJE KONZULTOVALY.

PRO SVĚTOVÝ MÍR TO BYLO PŘÍNOSEM.

Po roce 1989 vypuká jeden válečný konflikt za druhým. A USA bojuje jako o život…

Ovšem…

Obama si přirozeně může říkat co chce, jistý význam to má, ale jen jistý…

Všichni ví, že se ocitne v úzkých, až se ukáže, že bombardování islamistů je sice fajn, ale věci zásadně neřeší. Až se islamisté rozhodnou na protiútok a zejména v zemích Západu, bude napětí nerůstat. Je nezbytné, aby se ocitl v úzkých, protože USA si to za svou nezodpovědnou politiku zaslouží, aby přestal plácat nesmysly.  Aby přestalo vyhrožovat Rusku, které jen reagovalo na situaci, kterou mimo jiné jeho Kerry v Kijevě vyvolal.

Až se začně chovat jako rovný s rovným, já pán – ty pán…je možné  a asi i třeba mu pomoci.

Změna nesporně nenastane ihned. Může to být i více let.

Jedno je třeba ovšem také vědět.  Rusko nepochybně nemůže být v tomto geopolitickém střetu odstartovaném Západem poraženo. Ovšem Západ si – tvrdošíjně porážku  – a zaslouženou – nebude moci připustit.


Vše bude prostě déle trvat.

Je to sice zbytečné. Jistě všichni chceme klid, mír pohodu, ale ten spolek bláznivých západních politiků je schopen toto delirium táhnout měsíce, či roky.

Má to nepochybně své klady.

Čím déle tato nesmyslná prestižní ukrajinská krize bude pokračovat, tím dříve padne toto evropské uspořádání NATO a agresivní instituce NATO.

Takže Obamo, dobré.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*