Obama usiluje o větší podporu rebelů bojujících proti Assadovi

Obama usiluje o větší podporu rebelů bojujících proti Assadovi

Americký pretident Barack Obama vyzval k větší podpoře pro bojovníky bojující proti vládě Bašára Assada v Sýrii, a varoval, že koalice vedená Spojenými státy je připravena na dlouhodobou vojenskou kampaň v Iráku a Sýrii.

Bude potřeba, abychom rozvinuli a posílili mírnou opozici uvnitř Sýrie, která je v pozici, že může přivést legitimní druh vlády pro všechny lidi uvnitř Sýrie,“ řekl Obama.

obama 2

Prezident učinil tyto poznámky při úterním setkání s vojenskými veliteli z více než 20 zemí koalice, na letecké základně ve Washingtonu.

Spojené státy vyzbrojují takzvané „umírněné“ povstalce v Sýrii a tvrdí, že se jedná o potencionální spojence ve válce pro teroristům Islámského státu.

Někteří z takzvaných „umírněných“ povstalců ale prohlásili, že se spojí s Islámským státem, aby svrhli Assada.

Stejně jako u jakéhokoliv vojenského úsilí, budou dny pokroku a budou dny útlumu, ale naše koalice je jednotná v tomto dlouhodobém úsilí,“ řekl Obama.


Musí to být kampaň, která bude zahrnovat všechny aspekty našich sil. Musíme lépe komunikovat o alternativních vizích pro ty, které v současné době přitahují boje uvnitř Iráku a Sýrie,“dodal.

Koalice vedená Spojenými státy zahájila leteckou kampaň proti pozicím Islámského státu, aby síly Islámského státu rozložily a zničily, ale útoky jejich pokroky v Iráku a Sýrii nijak nezastavily.

V září, Senát USA schválil legislativu umožňující vycvičit a vyzbrojit armádu takzvaných „umírněných“ povstalců v Sýrii. Opatření vyčlenilo 500.000.000 dolarů k podpoře povstalců bojujících v Sýrii a k rozšíření vojenských akcí USA v Iráku.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*