Obama: Trump nikdy nebude zvolen prezidentem USA

Obama: Trump nikdy nebude zvolen prezidentem USA

Americký prezident Barack Obama odmítl možnost, že by mohl být republikánský kandidát na amerického prezidenta Donalt Trump zvolen prezidentem Spojených států, řka: „Americký lid je příliš „rozumný“, aby jej volil.

„Já i nadále věřím, že Trump nebude prezidentem,“ řekl Obama na úterní tiskové konferenci v Rancho Mirage, Kalifornii, po setkání s asijskými lídry na summitu Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN).

„A důvodem je, že hodně věřím v americký lid. Být prezidentem je seriózní práce. Není to pořádání talk show, nebo reality show,“ dodal Obama.

Americký prezident Barack Obama Foto: AFP
Americký prezident Barack Obama Foto: AFP

Trump je na čelním místě v závodě o to být republikánským kandidátem na amerického prezidenta. Miliardář a realitní podnikatel již vyhrál primární volby v New Hampshire, a vede v průzkumech veřejného mínění v Jižní Karolíně, kde mají republikáni hlasovat v sobotu.

Když byl Obama tázán reportérem ohledně Trumpa na summitu Sdružení národů jihovýchodní Asie, americký prezident uvedl, že američtí voliči si jej nikdy nevyberou, protože „si uvědomují, že úřad prezidenta je seriózní práce.“

Úřad prezidenta není „otázkou podbízení se a dělání všeho co vás dostane v daný den do médií. A někdy to vyžaduje, abyste učinili těžká rozhodnutí, i když se to lidem nelíbí,“ prohlásil Obama.

V reakci na jeho slova, Trump nazval Obamu „nejhorším prezidentem v historii USA.“

„Je zajímavé, jak prezident Obama tak nejistě řekl, že „nikdy nebudu prezidentem“- je to snad nejhorší prezident v historii USA,“ uvedl Trump ve středu na svém Twitteru.

Trump také reagoval na slova Obamy v průběhu úterní akce v Jižní Karolíně, řka: „je to velký kompliment“ být kritizován prezidentem, který udělal v zemi tolik škody.

 

„Byl bych porazil Obamu v roce 2012“

„On odvedl tak mizernou práci jako prezident,“ uvedl Trump a dodal: „Máš štěstí, že jsem nekandidoval minule, kdy kandidoval Romney, protože bys byl prezidentem jen jedno volební období.“

Trump, který neměl nikdy žádnou volenou funkci, stále vede na republikánském volebním poli, a to navzdory skutečnosti, že jeho kampaň byla poznamenána kontroverzními prohlášeními, včetně pohrdavých poznámek o mexických přistěhovalcích, ženách a muslimech.

Trump prohlašuje, že by deportoval 11 miliónů nelegálních pracovníků ze Spojených států a vytvořil by pro tento účel „deportační sílu“.

Trump také slíbil vyhnat nelegální přistěhovalce a postavit zeď na americko-mexické hranici. Kromě toho navrhuje zrušení ústavního práva na občanství, každému, kdo se nenarodil na americké půdě.

Trump také vyvolal rozruch ve Spojených státech a po celém světě, když po masové střelbě v Kalifornii navrhl „totální a úplný zákaz“ muslimům vkročit na půdu Spojených států.

Newyorský realitní makléř rovněž vyzval k vytvoření databáze za účelem sledování muslimů po celých Spojených státech a také uvedl, že USA nebudou mít „absolutně jinou možnost, než uzavřít všechny mešity.“

 

 

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Obama: Trump nikdy nebude zvolen prezidentem USA

  • „A někdy to vyžaduje, abyste učinili těžká rozhodnutí, i když se to lidem nelíbí,….“ – Přesně takové lidi je třeba kopat do zadku, protože za tímto výrokem se vždy skrývá jen jediné – Lidi nemají právo odporovat mým rozkazům, protože já jsem víc než oni a oni nikdy nepochopí to co já chápu. Je to pitomost, schopný politik je vždy schopen věci vysvětlit.

  • „A někdy to vyžaduje, abyste učinili těžká rozhodnutí, i když se to lidem nelíbí,….“
    Tímto Obama jen potvrdil, že americký prezident je jen loutkou nadnárodních elit, který dělá i rozhodnutí proti zájmům svého lidu. Obama sám šel mnohokrát proti zájmům amerického lidu. Takže s tímto má velké zkušenosti.

  • Tak nevím co si máme myslet o výrocích prezidenta OBAMY nobelisty ceny míru „Být americkým prezidentem je seriozní práce“, když za jeho volební funkce rozvrátil a zdevastoval půl světa. Krvavý převrat v Líbyi, válka v Iráku a v Sýrii. Krvavý puč na Ukrajině, nekonečná válka v Afganistánu. K tomu ještě hrozí 3.světová jaderná válka s Ruskem či s Čínou. To je divná představa pana OBAMY „Seriozní práce amerického prezidenta“.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*