Obama slíbil, že Evropu plně zabezpečí americkým plynem

Obama slíbil, že Evropu plně zabezpečí americkým plynem

Americké úřady jsou připraveny dát povolení k exportu zemního plynu v objemech potřebných k zajištění potřeb Evropy, prohlásil ve středu prezident USA Barack Obama po skončení summitu USA-EU.

Za tímto účelem bude třeba jak v Evropě, tak i v USA investovat desítky miliard USD. USA musí vybudovat infrastrukturu a flotilu k exportu zkapalněného zemního plynu (LNG) do Evropy a v samotné Evropě pak bude třeba vybudovat infrastrukturu k přijímání tankerů s LNG a LNG samotného.


Dokonce i v případě, že se USA a EU rozhodnou k takovým výdajům, tak cena amerického zemního plynu bude minimálně srovnatelná s cenou ruského zemního plynu. S největší pravděpodobností však bude vyšší.

zdroj : czech.ruvr.ru

Loading...

Podobné články

Komentář “Obama slíbil, že Evropu plně zabezpečí americkým plynem

  • Až to Bubu postaví nesmí zapomenout na vesmírnou flotilu, já si opatřím fotovoltaiku v kombinaci s tepelným čerpadlem a předražený JUSA plyn si může Bomboman odvézt třeba na Mars (přece ho chtějí osídlit a budou ho tam potřebovat více, při těch místních mrazech). Určitě se to EUSA vyplatí, ale beze mne a marťani ještě rádi zaplatí.
    Jediná chyba která se nadá vysvětlit – proč ho chtějí vozit do Evropy a potom na Mars, když to jde přece naprudko na Mars?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*