Obama se snaží na poslední chvíli zabránit sblížení Trumpa a Putina, tvrdí Analytik

Obama se snaží na poslední chvíli zabránit sblížení Trumpa a Putina, tvrdí Analytik

Vztahy mezi Bílým domem a Kremlem již spadly na nové minimum, těsně předtím, než se nově zvolený americký prezident Donald Trump ujme úřadu 20. ledna Končící prezident Barack Obama vykázal 35 ruských diplomatů a obvinil je z účasti na špionáži. Moskva odmítla tvrzení Washingtonu, že by zorganizovala kybernetické útoky na demokraty během volební kampaně 2016. V kroku, který byl oceněn jako politicky obezřetný, prezident Vladimír Putin se zdržel protireakce na tento americký krok. Putin také blahopřál Trumpovi n jeho novoroční zprávě, zatímco odsoudil odstupujícího prezidenta.

James Jatras, bývalý americký analytik na senátní a zahraniční politiku z Washingtonu věří, že prezident Obama se snaží ještě ztížit svému nástupci Trumpovi, aby vylepšil vztahy s Ruskem.

Vypuzení ruských diplomatů Obamovou administrativou bylo „čistě politické“ gesto, učiněno s úmyslem narušit budoucí sblížení mezi oběma zeměmi,“ řekl Jatras deníku Press TV.

„Je zřejmé, že to bylo navrženo pro politické cíle, pokusit se nadcházející Trumpové administrativě zkazit vyhlídky na sblížení s Moskvou,“ poznamenal analytik.

Jatras kritizoval tento ukvapený krok odstupující administrativy proti Rusku a uvedl: „I když je prezident Obama přesvědčen, že se Rusové opravdu zabývali druhem činnosti, o které hovoří, i když jsou důkazy pro toto tvrzení docela křehké, není proto žádný důvod, aby spěchal a učinil tak v posledních dnech jeho prezidentství.“

Nicméně, řekl Jatras, taktika prezidenta Obamy proti nastupující administrativě a Rusku nevyšla, protože Putin odmítl sníst tuto návnadu a zapříčinil, že „prezident Obama vypadá skutečně ještě směšněji.“

Trump, vysvětluje analytik, je docela konzistentní v tom, že (usiluje o užší vztahy s Kremlem) i za velmi intenzivních politických útoků z obou stran. Trump neustoupil a stále chce normalizovat vztahy s Ruskem, dodal analytik.

Jatras také zmínil, že nebyla americkou vládou poskytnuty žádné konkrétní důkazy o údajných ruských hackerech.

„To, co FBI a Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických zveřejnili bylo něco jako popis toho, jak se tyto činnosti provádí,“ ale jen velmi málo, že by něco naznačovalo, že Rusko bylo přímo zodpovědné za jakékoliv nabourání se do Demokratického národního výboru,“ dodal analytik.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Komentář “Obama se snaží na poslední chvíli zabránit sblížení Trumpa a Putina, tvrdí Analytik

  • Obama je v hysterii a neumí se ovládat. A co teprve kdyby se rozšťourala fakta kde se vlastně ten Obama narodil a jaké je národnosti. Co když není rodilým Američanem tak by nemohl být prezidentem . Ten jeho původ a instalovaní prezidentem jeho loutkovodiči to je teda záhada.Zdá se že Yallská universita s tajnou organizací Skull abd bones umí dělat zázraky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*