Obama podporuje invazi Saúdské Arábie do Sýrie

Obama podporuje invazi Saúdské Arábie do Sýrie

Podle německého deníku Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Obamova administrativa podporuje plánovanou Saúdy vedenou invazi do Sýrie s cílem omezit ruskou podporu pro Sýrii. Vláda Bašára Asada pozvala v září 2015 Rusko do země, s cílem pomoci v boji proti Saúdskou Arábií a Amerikou podporovaným džihádistům.

Americká podpora pro plánovanou invazi Saúdské Arábie přichází v době, kdy se syrská armáda s pomocí íránských bezpečnostních sil, Hizballáhu a iráckých bojovníků Shi’a blíží na hlavní džihádistickou pevnost Aleppo a okolní krajinu.

Syrská armáda osvobodila města Nubul, Ta’ana a al-Zahraa a blíží se k provincii Idlib, zatímco kurdské jednotky zajistily několik kilometrů silnice mezi Gaziantepem a Aleppem a osvobodily město Deir Jamal. Bitvy v městech Bayamon, Kafr Naya a Hayyan porazily džihádisty a uzavřely zásobovací trasu přes turecké hranice.

obama globalni oteplovani

Rusko na podporu operace provedlo letecké nálety. Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že do operace nasadilo velký počet tanků T-90 a že syrská armáda používá bitevní tank třetí generace spolu s útočnými skupinami k zajištění kontroly nad deklarovanou bezpečností zónou mezi městy Azaza a Jarabulus na syrsko-turecké hranici.

Deutsche Wirtschafts Nachrichten poznamenává, že „Saúdové, kteří podporují několik teroristických skupin v Sýrii spolu s USA, mají zejména zájem na svržení prezidenta Bašára Asada. Američané zase chtějí, aby se zabránilo Rusku mít hlavní roli v reorganizaci Sýrie.“

Invaze, údajně naplánovaná na březen a propagována jako ofenzíva proti islámskému státu, postaví saúdskou koalici do přímého konfliktu se syrskou armádou, íránskými bezpečnostními silami, Hizzbaláhem, íránskými šíitskými milicemi a Rusy.

Turecko přímo prokázalo svou ochotu konfrontovat Rusko. V listopadu turecké letectvo sestřelilo ruský bombardér Suchoj Su-24M poblíž syrsko-tureckých hranic. Turecko je členem NATO.

V návaznosti na zřízení ruské letecké základny v Sýrii poblíž tureckých hranic, prezident Recep Tayyip Erdogan uvedl, že Turecko může vstoupit do války na straně džihádistů bojujících proti Asadovi.

Sestřelení ruského letadla se zdá být součástí širší strategie ze strany Spojených států. V říjnu, přední globalista Zbigniew Brzezinski řekl deníku Financial Times, že radil Obamovi, aby odzbrojil Rusy za to, že stále napadají CIA vycvičené bojovníky v Sýrii.

„Ruské námořní a letecké síly jsou v Sýrii zranitelné, izolované a geograficky daleko od své vlasti,“ řekl Brezinski. „Mohou být odzbrojené, pokud budou nadále provokovat USA.“

Loading...

Podobné články

4 Komentáře “Obama podporuje invazi Saúdské Arábie do Sýrie

  • ti co nám vládnou jsou dostatečně šílení aby tu válku vyvolali…

    JE TŘEBA VYSTOUPIT Z NATO I EU!

    REFERENDUM!

    první budu hlasovat pro!

  • USA udělají cokoliv, aby zachránili své teroristy. Klidně pošlou Turecko a SA do války, aby rozpoutaly válku proti Rusku. V USA vidí válku Evropy proti Rusku jako šanci na záchranu před vlastním krachem. Zdravý rozum by velel Turecko vyhodit z NATO a uzavřít hranice s Evropou. USA naopak podporují válečné choutky Turků a Saudů. Proč asi?

  • /VIVAT/ NATO a jejich rozpoutaná 3.světová válka, ale pozor NATO, nevíte totiž jak se zachová Čína, to není žádné dotované Turecko,Ukrajina a Saudové dohromady!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*