Obama pod tlakem, aby odtajnil napojení Saudské Arábie na teroristické útoky z 11. září

Obama pod tlakem, aby odtajnil napojení Saudské Arábie na teroristické útoky z 11. září

Americký prezident Barack Obama je stále pod rostoucím tlakem ze strany zákonodárců, aby zveřejnil 28-stránkovou Zprávu vyšetřovací komise o 11. září 2001, která údajně ukazuje nepřímou účast Saudské Arábie na útocích 11. září 2001.

Americký zástupce Walter Jones, republikán z Kentucky, sponzoroval návrh zákona, který by umožnil zveřejnit celou Zprávu vyšetřovací komise o 11. září 2001.

11 zákonodárců ze Sněmovny reprezentantů, včetně osmi demokratů, se zatím připojilo k tomuto návrhu zákona odtajnit nevysvětlenou zprávu Komise 9/11, která byla založena v listopadu 2002 a jejich závěrečná zpráva byla vydaná v červenci 2004.

obama saudska arabie

Američtí představitelé Thomas Massie a Stephen Lynch, spolu s Jonesem, hledají podporu pro návrh zákona, podle zprávy zveřejněné v pondělí v novinách The Hill. Jones jedná s několika senátory, včetně potencionálního kandidáta na prezidentský úřad Rand Paula, o zavedení podobného opatření v Senátu.

Nemůžete naši vládě věřit, když vláda před vámi ukrývá informace, zejména pokud jde o něco tak strašného, jako je událost z 11. září,“ řekl Jones novinám, které sídlí ve Washingtonu.

„Kdybych si myslel, že by zveřejnění této zprávy jakkoliv mohlo ohrozit národní bezpečnost této země, tak bych to ani neobhajoval,“ uvedl Jones, vedoucí House Armed Services Committee.

Jones také zdůraznil, že se Obama setkal s dvěma rodinami obětí z 11. září a slíbil jim, že tuto zprávu zveřejní.

„To čeho se snažíme dosáhnout, je tlak na Bílý dům, aby dodržel svůj slib, který dal rodinám obětí,“ uvedl Jones.

Začátkem tohoto měsíce, mluvčí Bílého domu Josh Earnest uvedl, že na základě žádosti podané Kongresem v loňském roce, administrativa zvažuje, zda odtajnit stále tajné části šetření Kongresu.

Zpráva vyšetřovací komise o 11. září 2001 byla připravena na žádost bývalého prezidenta George W. Bushe a Kongresu. Komise byla sestavena k „přípravě a k vyšetření okolností kolem útoků z 11. září.“

Komise dospěla k závěru, že 15 z 19 únosců, kteří provedli útoky 11. září byli ze Saudské Arábie, a všichni byli členy teroristické skupiny Al-Kajda, ale údajně nenašla žádné důkazy, že se vláda Saudské Arábie podílela na útocích.

Zpráva Komise již dlouhou dobu uvádí, že obsahuje informace o napojení saúdskoarabské královské rodiny na Al-Kájdu.

Američtí představitelé tvrdí, že útoky, které zabily 3000 lidí a způsobily škody na majetku ve výši asi 10 miliard dolarů a poškodily infrastruktury, byly provedeny teroristy z Al-Kájdy, ale mnozí analytici tvrdí, že to byla operace pod falešnou vlajkou a že Usáma bin Ládin byl jen strašák amerického vojensko-průmyslového komplexu.

Věří, že nebezpečné prvky uvnitř americké vlády řídily, nebo alespoň podpořily útoky 11. září s cílem podpořit americkou ekonomiku, ospravedlnit invaze do jiných zemí a prosadit sionistickou agendu.

 

zdroj : http://presstv.ir
Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*