Obama, Cameron, Merkelová a Netanyahu jsou v Egyptě vyšetřování pro špionáž

Obama, Cameron, Merkelová a Netanyahu jsou v Egyptě vyšetřování pro špionáž

Egyptský generální prokurátor Hisham Barakat nařídil vyšetřování amerického prezidenta Obamy a dalších světových lídrů kvůli obviněním ze špehování.

Stížnost proti Obamovi, britskému premiérovi Davidu Cameronovi, německé kancléřce Angele Merkelové a izraelskému premiérovi Benjaminu Netanyahuovi podal právník Ahmed Abdel-Salam.

Abdel-Salam odkazoval na zprávy několika egyptských médií, že Egyptská rozvědka zatkla dvě špionážní buňky obvinění z posílání zpráv týkajících se Egypta zahraničním zpravodajským agenturám během prezidentských voleb v roce 2012.

Právník, který požadoval, aby egyptské úřady zahrnuly světové lídry na seznam Káhirského letiště, dodal, že údajné špehování se rovná „jasnému porušení mezinárodních dohod a je považováno za vyhlášení války Egyptu.“


Abdel-Salam také zemi požádal, aby přerušila s těmito zeměmi vztahy a odsoudila každého Egypťana, který s nimi spolupracuje nebo jim dává informace. Volal také po ukončení spolupráce mezi egyptskou armádou a těmito zeměmi a po zákazu vpuštění jejich lodí do Suezského kanálu.

Pozn.: Nutno dodat, že tohle bude na 99% zahrabáno pod koberec výměnou za zbraně nebo jiné „kamarádské“ výhody.

zdroj : http://english.ahram.org.eg vyšlo na : http://wertyzreport.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*