O Víře a čí Bůh je vlastně ten větší.

O Víře a čí Bůh je vlastně ten větší.

Ahoj,
Povím ti teď něco o mojí cestě k stávající víře, a také bych byl rád kdyby jsi se v komentářích podělil s námi všemi o tu svoji. Určitě to je velice zajímavý příběh který nám pomůže rozluštit spletité krásy života.

Když se podívám po celém světě, tak můžu otevřeně přiznat, že jsem měl to štěstí se narodit do rodiny kde nikdo náboženství neřešil ale na druhou stranu jsme nebyli ateisté kteří by boha posměšně zavrhovali.

Nikdo mě nenutil chodit na velice brzké ranní mše do kostela, žádné hodiny náboženství, jenom zvědavé nakukování do třídy a kreativní spekulace o tom co se tam asi děje.  🙂

buh je vsude 2

Tenkrát jsem si toho samozřejmě nevšímal, ale teď mi zpětně vrtá hlavou že je docela zvláštní, pokud tvoje rodina měla nějakou zakořeněnou víru tak se u dětí automaticky počítá že ji budou s rodinou sdílet. Takže pokud je Tatínek Žid tak vlak nejede přes to, jaká víra bude synova a nebo dcery.

Svobodná volba že?

Tak je přece jasné že děti z takových věcí nemají rozum. Ony víře nerozumí tak se jim musí vštěpit. Co kdyby náš malí čtyř letý synek chtěl věřit v Odina a ostatní severské bohy?

„No to by nám asi pan farář neschválil. A co by na to teprve řekli lidi.“

No hrůza však to znáš…. Ach, ty děti.

Zdálo se mi že západní kultura se těchto zakořeněných hrůz pomalu zbavuje, ale začínám mít takový zvláštní pocit, že jsme akorát vyměnili Boha za Peníze.

A nebo jsme přestali předstírat že je za vším Bůh a ve finále jde přece jenom ty o peníze a konečně ukázali světu pravdu. Takže se Bůh vytratil a zůstala ta pravda skrytá hluboko za tím vším.

Peníze a moc.

Ve Vatikánů naštěstí zůstalo pár pravověrných kteří zuby nehty budou chránit svoje zlato a peníze za Boží jméno ale jenom pro jistotu si pořídili i gardu kdyby náhodou na to jejich Bůh nestačil. 🙂

Moje dospívání lemovaly různé Systémy víry některé více vlezleji a některé méně. Od prvního kontaktu s Křesťanskou vírou, Židovskou, Muslimskou, Severskou a Pohanskou. A nesmím zapomenout na nejdůležitější víru a tou jsou právě zmiňované peníze.

Naše víra v ně je tak neotřesitelná že mi lidé máme osoby pracující s penězi za takové faráře, kněze a papeže. Čím má kdo víc peněz tím je jeho pozice výš. Zlato a později Papírky (jdeme ještě dál… číslíčka na bankovním účtu) Nemají žádnou hodnotu, tu jim přidělujeme mi lidé tím že v ně věříme a tím víru posilujeme. Nejlépe se to dá pochopit tak že vezmeš 10.000 korunek českých sroluješ do ruličky a necháš se vysadit v hlubokém lese kde kolem tebe nebude nikdo kdo věří v moc peněz. Buď budeš šikovný, tvořivý a přežiješ, a nebo budeš spoléhat na moc peněz (tvého Boha) a pak zemřeš hlady nebo podchlazením, protože peníze tvůj prázdný žaludek nenaplní (no tedy naplní ale asi nezasytí) a neschovají tě před silou přírody.

Jde o to že nám oni kazatelé víry peněz říkají jakou mají peníze hodnotu, za kolik jde čeho koupit a hlavně…

…kdo je ten kdo je má, a kdo ten kdo je nemá. A určují kdo je chudý a kdo je bohatý. Proč lidé kteří vykonávají náročné práce které by nikdo z nás nechtěl dělat, jsou hůře placení než lidé kteří dělají administrativní činnosti, nebo manipulují s penězi? (Tím nechci postavit dělníky nad kancelářské pracovníky a jiné, aby mě tu nikdo nenařkl z komunismu, je to dnes velice populární, jenom se snažím poukázat že jsme si všichni rovni tak proč by někdo měl brát víc peněz než ten druhý)

Pokud i přece vyděláš dost na pokrytí vlastních důležitých potřeb tak mi nejde do hlavy proč kumulovat víc peněz? Proč by ty peníze nemohl dostat někdo kdo je potřebuje? Žijeme ve Víře kde je cíleně vyvolávaná nerovnováha a podporovaná nenávist k druhým. Lidé si navzájem závidí věci a říkají si, „Jak super by bylo kdybych je měl taky.“

Pak jdou přes mrtvoly a až jich dosáhnou, tak se ten krátký prchavý pocit štěstí vytratí a oni začnou usilovat o něco dalšího jenom výše postavené. (Možná proto je tolik zemí, v nich tolik presidentů, všemožných svrchovaných vůdců a majitelů korporací. Protože tohle bude ego považovat za nějaký vrchol).

Zase jedno velké pozor, nesnažím se tu pošpinit peníze jako nějaké světu vládnoucí zlo. Peníze za nic nemůžou.

Když je položíte na zem budou tam ležet a nikomu neublíží tak jako zbraně nejsou ty co zabíjejí nevinné lidi. Jsou to lidé kteří je drží. Jsou to zase lidé a jejich činy které jsou za zneužitím peněz a nebo naopak jejich využití ku prospěchu někoho druhého.

Po dlouhé době mojí viry v peníze jsem objevil další zajímavou víru, v kostce je to víra v „Lásku“ (nedávno jeden krásný člověk podotkl že slovo Harmonie by bylo možná příhodnější a lépe pochopitelné, Děkuju), náš nekonečný potenciál. V této víře nikdo nic nikomu nepřikazuje, nezakazuje a nikdo nikoho netrestá. Protože nakonec jediný soudce a kat můžeš být jenom ty sám sobě. Víra která ti umožňuje analyzovat věci kolem sebe a chápat je tak jak je tvému srdci milé. Jediný zákon (zvláštní slovo) který v ní je (pokud je tu ta potřeba to takhle interpretovat) je „Láska“ tohle slovo používám rád mezi lidmi kteří ho chápou podobně jako já, ale už o něco méně mezi lidmi kteří si za slovem „Láska“ představí tu z tele-novely.

Tohle je ten bod kde většinou bývám považován za totálního blázna 😀

Ten zákon „Lásky“ by se dal shrnout asi takhle: (a nebo taky ne :D)

„Respektuj všechny bytosti kolem sebe, potom ony budou respektovat na oplátku tebe. “

Hmmm, Bible potřebovala na tohle deset přikázaní a víra založená na penězích celou sbírku zákonů, upřímně chtělo by se ti číst něco tak obsáhlého a komplikovaného? Dokonce máme školy které náš právní systém a systém zákonů učí několik let, jak je složitý. Tak že už se v něm ani nevyznáme, pokud nejsme zasvěcenci, kteří mu obětovali kus života.

A toho se dá snadno zneužít proti nám. Neznalost zákona přece neomlouvá.

Vlastně musíš dodržovat zákony které vnitřně nejsou na stejné vlně jako ty (jednoduše s nimi nesouhlasíš 😀 ) a to by mohlo vyvolávat malinko vnitřní nepohodlí.

Ke kolika konfliktům a nepokojům to vede, kolik zbytečného násilí to vyvolává?

Zeptej se sám sebe a odpověz si.

Tento článek tu není od toho aby zpochybnil tvoji víru. Nebo ti vnucoval můj pohled na svět. Možná je tomu i naopak.

Je to jednoduché.

Začni se ptát sám sebe na otázky tvojí víry a upřímně od srdce, tak jak to cítíš hluboko uvnitř, nikoli tak jak ti radí tvoje mysl kterou zaneřádilo spousta okolních myšlenek a názorů.

Jsou tu jenom dva stávající výsledky:

Buď se tvoje víra posílí, protože tvoje srdce dokázalo najít logickou a racionální odpověď na všechny otázky a ty budeš šťastný tak jak jsi.

A nebo…

Nebudeš schopen si odpovědět na položené otázky a budeš se sám sebe ptát tak dlouho dokud nenajdeš odpovědi.

Možná při tom ztratíš svoji víru a nebo nalezneš jinou, ale pořád by to měla být otázka svobodné volby. Možná si jenom necháš některé užitečné věci které ti tvoje víra nabízí. A zatratíš ty, s kterými vnitřně nesouhlasíš. Protože upřímně řečeno, kdo? Kdy? Řekl že víra se nabízí jenom ve formě kompletního balíčku? 😀 Nemůžeme si vybrat to co se nám libí a to s čím nesouhlasíme dáme pryč?

Opravdu existuje jenom svět dualit?

Kde je něco „Dobrého“ musí být zákonitě i něco „Špatného“? Bez toho to nejde?

Někde jsem četl že není nic jako Světlo a k němu jeho dualita, Tma. Tma je vlastně jenom nepřítomnost světla. Zdá se mi to moudré, ale záleží na každém jak se rozhodne.

Hodně podobné je to podle mne i s Láskou vs. Nenávist. Nenávist je jenom nepřítomnost lásky. Lidé někoho nenávidí protože jim nikdo nedává lásku, protože je nikdo nemá rád, a tak ji závidí lidem kteří ji mají hojnost. Na druhou stranu je i zodpovědnost na straně lidí co si žijí v hojnosti lásky aby ji nepokrytě rozdávali pokud ji mají dost, a nebylo by nenávisti zapotřebí.

V tuto chvíli se nacházím na cestě kde se mezi sebou navzájem potkávají dvě víry:

Víra v peníze

A víra v Lásku (Harmonii)

A je jenom na mě pro kterou budu žít a vyzařovat kolem sebe.

Takže kol a kolem….

….jaká je tvoje víra? A v co věříš ty?

 

Pro svobodnenoviny.eu Michal Švarc

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*