O velikonočním víkendu bylo ve Středozemním moři zachráněno téměř 9000 migrantů

O velikonočním víkendu bylo ve Středozemním moři zachráněno téměř 9000 migrantů

Téměř 9000 převážně afrických migrantů bylo zachráněno ve Středním moři, když se snažili dostat do Evropy přes velikonoční víkend.                             

Pobřežní hlídka uvedla, že zachránila 8.360 migrantů poté, co opustili Libyi v zoufalé snaze dosáhnout jižní Itálie.

Migranti se vyškrábali na palubu z 55 gumových člunů, z nichž každý vezl mezi 100 až 150 lidí a ze tří velkých dřevěných lodí, které vezly 250 až 500 lidí.

Babar Baloch, mluvčí vysokého komisaře OSN pro uprchlíky uvedl: „Byla to ohromující pátrací a záchranná operace díky všem zúčastněným stranám.“

Nejméně 900 migrantů v tomto roce dosud zemřelo nebo zmizelo při pokusech dostat se do Evropy, zatímco 36.000 jich bylo zachráněno, v porovnání s 24.000 v loňském roce.

Objevují se také náznaky, že se zvyšují počty migrantů prchajících ze subsaharské Afriky přes Středozemní moře ve snaze dostat se do Evropy.

Statisíce převážně syrských migrantů využilo krátký, ale nejistý koridor mezi Řeckem a Tureckem v malých nafukovacích člunech, ale oblíbené trasy byly uzavřeny poté, co EU podepsala loni dohodu s Tureckem.

Lepší počasí vedlo k vzestupu počtu přistěhovalců, kteří se snaží dostat do Itálie se severní Afriky, kde pašeráci lidí nadále beztrestně operují.

 

(Express/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: ilPopulista)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “O velikonočním víkendu bylo ve Středozemním moři zachráněno téměř 9000 migrantů

  • Pašování migrantů se nyní nazývá záchrana? Proč je nevrátí zpět, odkud vypluli? Takto si hlídání hranic EU určitě nepředstavuji. Armáda jako vítači a převoznici? Velmi hloupé. To už by bylo lepší na moři nehlídkovat a nechat je, ať je vítr a proudy odnesou jinam.

  • · Edit

    jen víc si tam těch mrdek natahejte! Přeju to italům,němcům a jiným debilům. Hlavně ať se ta zasraná špína nedostane sem!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*