O útoku na konvoj OSN náhle ticho – proč asi?

O útoku na konvoj OSN náhle ticho – proč asi?

Pořadí těch akcí je známo. Nejdřív těžce sjednaná dohoda o příměří v Sýrii, vzápětí porušená těžkým americkým zbombradováním pozic Asadovy syrské armády. Amerika se za útok sice omluvila, ale asi tak, jak jako kdyby řekla: „Neměli jste tam co dělat“, jak poznamenal jeden z komentátorů..

Tím příměří pochopitelně skončilo a Amerika byla v tu chvíli v očích jisté části světové veřejnosti tak trochu na pranýři. Ale jak z dalšího jejího kroku vyplyne, nebyla ochotna ani toto „trochu“ dlouho snášet. A tak se odehrálo následující: ve večerních hodinách 19. září zbombardoval kdosi konvoj OSN, přivážející Syřanům humanitární pomoc. No a jelikož šlo o pomoc směřující do oblasti východního Aleppa, ovládaného protivládními vzbouřenci, bylo rusofobům celého světa okamžitě vše jasné : tenhle barbarský útok nemohl provést nikdo jiný než Asad nebo Rusové.

Jaká to vynikající příležitost i pro zpravodajskou redakci ČT! Do jejího studia byl okamžitě coby odborník povolán generál v.v. Šedivý, a po úvodním uvedení doprovodných okolností případu mu byla – s téměř slavnostní pompou – položena tato otázka: kdo ten útok na konvoj provedl?

Generál na okamžik zaváhal a pak jakoby s tíhou, že je od něj vyžadován tak rezolutní soud, vydechl to, co se od něj čekalo: „Rusové nebo syrská armáda“.

Hotovo! Nová a další protiruská a protiasadovská kampaň ČT mohla začít a také začala. Ale řinčela překvapivě krátkou dobu, snad den nebo den a půl – a pak náhle ztichla. Tak překvapivě useknuta, že to nemohla být náhoda. Proč tak zčista jasna klid? říkal jsem si. Když takhle masitou kost pes jednou rafne, tak s ní přece chvíli běhá po ulici, ne? A ne aby ji hned odhodil.

Odpověď na tuto otázku přineslo až toto oznámení ruské vlády: „Do oblasti, kde se incident udál, vstoupil ve večerních hodinách 19. září – a to několik minut před útokem na konvoj OSN – bezpilotní americký letoun Predator, patřící do sil koalice, vedené USA, a schopný provádět útoky na pozemní cíle. Zaútočil na konvoj z výšky 1600 metrů.“

Takže tajemné ticho vyřešeno. Když ovšem fér hra by si vyžadovala, aby ČT po prvotním obvinění Ruska a Asada kápla teď navíc i božskou. Což ovšem ČT neudělala a neudělá. Možná z obavy, aby nás z takového jejího kousku neklepla pepka.

 

Lubomír Man

(Ilustračnií obrázek Foto: Washingtonpost.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “O útoku na konvoj OSN náhle ticho – proč asi?

  • Čím víc se blíží konec války v Sýrii, tím větší hrůzu z toho mají USA se svými nohsledy aby naplno nevyplavaly na světlo všechny jejich svinstva okolo vzniku, financování a vyzbrojování Islámského státu. Jestli ještě k tomu Rusové s Asadem pochytají všechny ty západní poradce a agenty, operující v řídících střediscích a pomáhající IS v Aleppu, tak to už Američané před světem neututlají. Proto asi i ta šílená hysterie ze strany USA.

  • Je az neuveritelne, co si USA dovoli. Zakony, umluvy, dohody vymizely z jejich slovniku a nahradily je slova podrazy, uskoky a fales. Podle mne je Amerika zoufala. Je tlacena cim dal vice do kouta, nevi jak dal a utika se k takovymto ohavnostem a lzim. Presne jako had, ktery kdyz je zatlacen ke zdi, utoci na vsechny strany. Uvnitr US se to take pekne mele a vypada to na docela slusnou obcanskou valku. Dnes Americe muze verit jedine promovany blb, ale vetsina sveta se proti tehle hydre zveda a ja osobne se tesim na jeji pad, ktery neni daleko. Jarku, to bude v Americe narku!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*