NY Times: Bělost je „sebevražedný kult“ – černost je „supervelmoc“

NY Times: Bělost je „sebevražedný kult“ – černost je „supervelmoc“

Deník New York Times označil černošství za obdobu toho, že má „supervelmoc“, zatímco „bělost“ označil za „sebevražedný kult“.

Dva články z krajně levicových novin vytvářejí zajímavý kontrast.

První článek z roku 2018 nazvaný „Náboženství bělosti se stává sebevražedným kultem“ tvrdil, že běloši ukradli vše, co mají, a zničí planetu.

Přispěvatel New York Times Damon Young ještě před několika týdny napsal článek pro The Root, v němž uvádí, že „bělost je pandemie“ a „jediný způsob, jak jí zastavit, je lokalizovat, izolovat, extrahovat a zabít“.Druhý článek z pátku nazvaný „Když černost je supervelmoc“ tvrdil, že černoši kradou bílé komiksové postavy a přetvářejí je na černochy, čímž zachrání svět.

Jeden z komiksů, které Times zvýraznil, ukazuje Harriet Tubmanovou, jak zabíjí bílé démony. (viz vlevo uprostřed).

Ve skutečnosti je představa Harriet Tubmanové jako superhrdinky oblíbeným námětem komiksového fanouškovského umění. Je také námětem grafické románové série Davida Crownsona, která byla financována kampaní na Kickstarteru.

Lovci otroků nejsou jen zlí: jsou to upíři. Harriet Tubmanová nehájí jen lidi, které vede ke svobodě; ovládá katany a slovíčkaření, aby přelstila a přemohla bělochy, kteří ji a její lid považují za pouhý majetek.

Všichni tito hrdinové svým způsobem bojují za rovnost, která se zdá být stále nepolapitelná. Pro Spellmana je příležitost psát příběhy o černých superhrdinech součástí soustředěného úsilí o vychýlení vah.

„Naprosto věřím, že nám to pomůže převést nás do univerzálnějšího kontextu,“ řekl. „Pokud jsme v první řadě vnímáni jako méně než, a já věřím, že se tak na nás dívají všichni na planetě, superhrdina je větší než. Ta prvotní matematika přes megafon jako Marvel – to je síla.“

Všimněte si, jak Times začal psát „černý“, ale ne „bílý“.

Démonům nemůže být dopřána stejná úcta jako andělům!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “NY Times: Bělost je „sebevražedný kult“ – černost je „supervelmoc“

  • · Edit

    Černost je především nemoc tedy aspoň v hlavě, takhle nějak vymývali hlavy v Africe jejich velitele ze byli nesmrtelni.. aby se neobavali smrti. Tohle pomaleji jednou skončí i za cenu občanské války která jak vidím tam je potřeba víc než kdy drive.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*