Nucení žen se zahalovat je urážkou i pro muže

Nucení žen se zahalovat je urážkou i pro muže

Podobné nesmysly totiž, stejně jako třeba odpor k minisukním, vychází z předpokladu, že muži jsou jen loutkami svého sexuálního pudu a jsou tak slabí ve svém sebeovládání, že ženy před nimi musejí svou krásu schovávat.

Což je docela úsměvné. Ale abych byl spravedlivý, tento schizofrenní postoj se zdaleka netýká jen islámu, ale i dalších pseudopatriarchálních kultur. Na jedné straně má být v těchto kulturách muž ten inteligentnější, zdatnější a silnější, hlava rodiny…, na druhé straně ale když podlehne nějaké ženě, může za to ta žena, což je naprosto postavené na hlavu…, chudák pramáti Eva by mohla vyprávět.

Zdravý rozum velí, že více práv s sebou musí nést i více zodpovědnosti. A pokud „silnější“ nedovede odolat „slabšímu“, pak nemá právo se nadále považovat za „silnějšího“. Je to asi tak, jako kdyby se táta nechal na vést od desetiletého syna, aby společně vyvedli nějaký průšvih, a když je zle, tak by si tatínek „umyl ruce“ a vše odskákal ten kluk. Takový otec by byl zralý na psychiatrii, on měl být ten rozumnější, a nese tudíž nesrovnatelně větší díl odpovědnosti.

A stejně tak přihlouplé je právo, které ženu na jedné straně považuje za slabší a méněcennou, ale zároveň připouští, že „silnější pohlaví“ je ve skutečnosti tak slabé, že se před ním ženy musí zahalovat, aby nepřišly k úhoně. Není to nic jiného než právo založené na lži a pokrytectví.

Australský imám Sheikh Zainadine Johnson to řekl natvrdo:

„Já samozřejmě souhlasím s tím, že by se muži měli kontrolovat. Nicméně zkušenosti nám říkají, že toho často nejsou schopni. Proto je nošení hidžábu pro ženy nezbytnost.“

Muslim imam urges women to wear hijab to keep men at bay

Imám z Austrálie si zamudroval na téma sexuálního obtěžování. Pak vyzval k něčemu hodně kontroverznímu

Já osobně bych takovýmhle doporučil, aby místo hájení hidžábů začali své mužské „ovečky“ vyzývat, aby si kávu místo cukrem sladili bromem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*