NSA scénář doporučený úředníkům k použití 11. září jako způsob jak ospravedlnit hromadné sledování.

NSA scénář doporučený úředníkům k použití 11. září jako způsob jak ospravedlnit hromadné sledování.

NSAaa

Podřízení špionážních agentur dostali rozkazy se odvolávat na teroristické útoky. Nové zveřejnění vnitřních NSA dokumentů ukazuje, že úředníci a špionážní agentury byly pověřeni, aby záměrně vyvolaly možnosti dalších útoků, jako byl 11. září při mluvení s členy Kongresu, médií, nebo při veřejných proslovech, jako způsob jak ospravedlnit hromadné sledování Američanů.

29 stránkový dokument, získaný Al Jazeerem od spisovatele Leopolda Jasona prostřednictvím Zákona o svobodě informací, se zdá být součástí spěchu organizovat PR kampaň následující po únicích Edwarda Snowdena.

V částí s názvem „Zvuky které rezonují“ a „Mediální úniky jedna karta“, navrhl mluvit ohledně těchto následujících vět:

„Jsem radši zde, u vysvětlování těchto programů, než u vysvětlování další události jako byla 11.9, kterým bychom nebyly schopni zabránit.“

„NSA a její partneři se musí ujistit, že jsme zařídili vše tak, aby se na národ nikdy znovu nezaútočilo, tak jako 11.9.“

„Tyto programy pomohly předcházet přes 50 teroristických útokům od 11.9, a zároveň pečlivě chrání občanské svobody a soukromí naších občanů.“

„Nejdůležitější povinností je bránit národ.“

„Kvůli 11 / 9 jsme provedli několik změn a přidali řadu možností, které nám umožní pospojovat si body.“

Leopodl konstatuje, že NSA hlavní generál Keith Alexander použil sloučení prohlášení na 18. června, kdy svědčil před Kongresem o programech hromadného sledování.

„Je mnohem důležitější pro tuto zem, že bráníme tento národ a přijmeme za to výprask, než je vzdát se programu, což by vedlo k tomu, že bude naše zem znovu napadena.“ Řekl Alexander zákonodárcům.

The Washington Post uvádí, že tyto praktiky pokračují. Během slyšení výboru pro zpravodajský dům v úterý pokud šlo o program dozoru „11. září“ nebo „11 / 9“ se zmínili 14 krát.

NSA Script Advised Officials To Inject 9/11 As Talking Point To Justify Mass Surveillance nsa talking points p4 normal

Alexander také uvedl: „Před 11.9 jsme neměli žádný způsob, jak si pospojovat jednotlivé body,“ odkazoval se také na sledování „podezřelých“, opět mluvením o jednom z diskutovaných témat.

Rep. Charles „holandský“ Ruppersberger, demokrat na výboru pro zpravodajskou činnost, u něho také vypadalo, že se řídí podle skriptu NSA, říkal „Tyto body by pravděpodobně pomohli zabránění 11/9, a je nutné, aby se zabránilo dalším útokům.“

Ostatní zpravodajští úředníci, jako je například odstupující ředitel FBI Robert Mueller, také zopakoval stejná slova, což znamená, že skript NSA byl použit nad rámec agentury a po celé špionážní komunitě.

Dokument NSA také radí úředníkům, kde je možné použít slovo „zákonné“ při diskutování o programech dozoru NSA, a přidat frázi „Pro naše spojence je to prospěšné … stejně jako pro nás.“

Téma je velice ironické, vzhledem k poslednímu odhalení, že NSA špehuje cizí hodnostáře a hlavy států.

„Věříme, že více než 100 národů jsou schopni shromažďovat signály nebo provozování zákonných odposlechů umožňující komunikaci,“ uvádí dokument.

Dokument také uvádí, že při otázce na porušení soukromí a občanských práv, úředníci odpovídají, že nebyly žádné „úmyslné přestupky“, a že NSA respektuje „zachování soukromí a občanských svobod Američanů.“

„NSA zaměstnanci jsou si plně vědomi důležitosti ochrany čtvrtého dodatku. My jsme sami soukromý obyvatelé.“

Samozřejmě, že při nelegálním sledování komunikace a záznamů nevýslovného počtu Američanů, je skutečností že toto špehování nevedlo k ŽÁDNÉMU zmaření teroristického spiknutí.

NSA odmítla tento dokument komentovat.

Steve Watson je Londýnský spisovatel a editor pro infowars.com Alexe jonese, a prisonplanet.com. Má magisterský titul v oboru mezinárodních vztahů na Vysoké škole politologie na Universitě v Nottinghamu, Bakaláře umění v literatuře a tvůrčího psaní z Nottinghamské university.

zdroj :prisonplanet.com  překlad pro svobodnenoviny : Dodan  foto : deesillustration.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*