NSA : Jsme příliš velká agentura na to, aby jsme vyhověli příkazu soudu

NSA : Jsme příliš velká agentura na to, aby jsme vyhověli příkazu soudu

Národní bezpečností agentura  NSA tento týden odmítla vyhovět federálnímu soudci s argumentem, že je agentura příliš veliká a složitá.

Jednalo se o reakci na rozhodnutí soudu, který požadoval, aby agentura přestala ničit důkazy, týkající se domácího sledování. NSA tvrdí, že dodržení soudního příkazu by vedlo „ k masivnímu a nejistému úsilí,“ a pravděpodobně vedlo k „těžkým provozním obtížím, které by mohly ohrozit národní bezpečnost.“

Žaloba byla podaná v roce 2008, nadací Electronic Frontier Foundation, která si klade za cíl, odhalit podrobnosti o domácích telefonních a internetových sledovacích programech.

Veřejnost má základní právo vědět, jak federální vláda tlumočí zákony na ochranu soukromí,“ uvedl EFF senior poradce David Sobel. „ Pokud úřad Office of Legal Counsel vykládá ochranu soukromí v tajnosti, veřejnost absolutně potřebuje přístup k této analýze. Neexistuje žádný způsob pro veřejnost, inteligentně prosazovat reformy, když je vše drženo v tajnosti.“

NSAaa

FOTO : Ddees.com

NSA prohlásila, že získání takových informací by vyžadovalo více databází a systémů, které mají být odstaveny, což je proces, který by údajně posunul agenturu zpět několik měsíců.

Dopad odstávky databází a systémů, které obsahují „ špehovací program“ nelze přeceňovat,“ uvedla NSA.


Je neuvěřitelné, že NSA dokonce prohlásila, že držení a zajištění důkazů pro soudní spor by porušilo několik pravidel ochrany osobních údajů agentury.

Jistě, NSA s jejich schopnostmi prozkoumat a protřídit terabity informací, může navrhnout postupy, které jim umožní zachovat data, která potřebují, bez zachování dat každého z nás,“ uvedl Patrick C. Toomey z ACLU. „ Zásadní otázka zní takto : Jestliže NSA nemusí vést evidenci o své špionážní činnosti, jak může soud někdy zjistit, zdali je to ve skutečnosti v souladu s Ústavou?“

Zatímco NSA nadále zakrývá své ilegální domácí špehování, méně a méně Američanů věří tomu, co říkají. Ačkoli úniky od Snowdena jasně prokázaly, že americký lid je jejich primární cíl, ostatní informátoři, jako je Russell Tice odhalily skutečný rozsah trestné činnosti agentury.

zdroj : http://www.intellihub.com
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*