NSA je zapojena v bezpilotních útocích

NSA je zapojena v bezpilotních útocích

dron

Emaily a další komunikace, které Americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) sledovala, hrály důležitou roli v zámořských bezpilotních útocích proti podezřelým teroristům, uvedl Washington Post s odkazem na uprchlého whistleblowera Edwarda Snowdena.Bezpilotní útoky byly všeobecně chápány jako výhradní doména CIA, dokumenty ale odhalují, že se obrovské množství elektronických, telefonních a dalších komunikací sledovaných NSA využívá k lokalizaci cílů.

NSA “se zaměřuje na odhalení a rozvoj informací o možných zahraničních zpravodajských cílech.” řekla v prohlášení mluvčí NSA a dodala, že operace agentury “chrání stát a jeho zájmy od hrozeb jako je terorismus a šíření ZHN.”

Podle Snowdenovych dokumentů dokázala NSA zabít agenta Al-Kájdy Hassana Ghula během bezpilotního útoku CIA v Pákistánu poté, co agentura obdržela email od jeho ženy, který poskytl dostatečnou informaci o místě jeho pobytu..

Washington oficiálně nepřiznal, že je za Ghulovu smrt zodpovědný, dokumenty ale odhalují, že byl zavražděn během útoku v pákistánském městě Mir Ali.

http://en.ria.ru/world/20131017/184210665/NSA-Involved-in-US-Drone-Strikes-Snowden-Leaks-Show-Report.html

Tohle už víme dávno. Před pár měsíci kolovala zpráva, že CIA využívá informace pro útoky v Pákistánu a Afghánistánu z australské stanice NSA Pine Gap.

zdroj : wertyzreport.com

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*