NSA je namočená i v kampani amerických bezpilotních letounů

NSA je namočená i v kampani amerických bezpilotních letounů

nsa

Americká NSA úzce spolupracuje s CIA při zabíjení lidí bezpilotními letouny.
Tuto informaci uveřejnily noviny Washington Post.

Nálety amerických bezpilotních letounů (dronů) prováděné CIA se spoléhají na schopnost NSA shromáždit obrovské množství informací (e-maily, telefonní hovory a další formy komunikace), uvedly noviny, citovaly dokumenty předložené bývalým kontraktorem NSA Edwardem Snowdenem.

Washington Post uvedl, že neuveřejnil podrobnosti o náletech dronů na žádost amerických zpravodajských představitelů, kteří se obávali o potenciálním ohrožení národní bezpečnosti USA.

Podle deníků pomáhala NSA určit vysoko postavenou osobu al-Kájdy, Hassana Ghulu, který byl zabit při náletů bezpilotního letounů v Pákistánu v roce 2012.

NSA tuto zprávu nepopírá, ale vydala prohlášení s tím, že špionážní operace jsou zaměřené na osoby podezřelé z terorismu.

Washington Post uvedl, že tato špionážní agentura šmíruje podstatnou část e-mailových a instant messaging účtů, včetně údajů mnoha Američanů na americké půdě.

Program pro sběr těchto údajů, který předtím nebyl zveřejněn, zachytává e-mailové adresáře a „seznamy přátel“ instant messaging služeb, zatímco proudí skrze globální datové spoje.

Online služby často přenáší tyto kontakty, když se uživatel přihlásí, píše zprávu nebo synchronizuje počítač či mobilní zařízení s informacemi uloženými na vzdálených serverech, uvedl Washington Post

zdroj : presstv.ir  překlad : freepub.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*