Nový Zéland přidává prostituci na seznam pracovních dovedností pro případné přistěhovalce

Nový Zéland přidává prostituci na seznam pracovních dovedností pro případné přistěhovalce

Migranti, kteří doufají, že začnou nový život na Novém Zélandu, nyní mohou do svých žádostí o vízum přidat novou dovednost. Podle nového plánu mohou budoucí přistěhovalci požadovat body jako kvalifikovaní sexuální pracovníci a společníci.

Tato dovednost se považuje za poskytování společenského doprovodu na seznamu Australských a novozélandských standardních klasifikací zaměstnání (ANZSCO)

Aby bylo možné splnit kritéria vysoce kvalifikovaného pracovníka v oblasti sexu, předpokládá se, že potenciální migranti budou mít úroveň znalostí ANZSCO 5. Požadavky vydané ANZSCO zahrnují také povinné středoškolské vzdělání.Nicméně, žadatelé ANZSCO na úrovni 5 však nelze považovat jako kvalifikované, pokud jejich plat není více než 25,87 dolarů za hodinu, což činí 53,818 dolarů ročně při 40hodinovém týdnu.

Žadatelé by měli rovněž mít uznanou kvalifikaci, nebo mít alespoň tři roky praxe v příslušném oboru.

Navzdory skutečnosti, že eskort a sexuální služby jsou na seznamu kvalifikovaných pracovních míst, neexistuje žádný jejich zjevný nedostatek, protože nejsou zahrnuty do seznamu nedostatků v dovednostech.

Prostituce je na seznamu uvedena jako kvalifikovaná pracovní síla, ale žádost o vízum a bydlení u sexuálního pracovníka je stále velmi obtížná, uvedla agentura NZAMI.

„I když je prostituce legální praxe, není to povolání, které by mohl přistěhovalec vykonávat na dočasné vízum, sexuální práce je přijímána speciálně,“ uvedl Peter Moses, mluvčí NZAMI a právník specializující se na přistěhovalecké právo.

Legislativa k dekriminalizaci sexuální práce, známá jako Zákon o reformě prostituce, prošla novým zélandským parlamentem v roce 2003 při bouřlivém hlasování. Rozhodnutí o legalizaci prostituce, která byla dříve rozšířená, ale tajená, uvítalo mnoho lidí v zemi.

Změna prostituce na legální zaměstnání měla za cíl chránit lidská práva sexuálních pracovníků a ochraňovat je před zneužíváním. Dnes je Nový Zéland známý tím, že nabízí nejlepší pracovní podmínky pro prostitutky.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu  Ilustrační obrázek Foto: PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*