Nový Zéland odstranil po masakru v mešitě z parlamentní modlitby jakýkoli odkaz na Ježíše

Nový Zéland odstranil po masakru v mešitě z parlamentní modlitby jakýkoli odkaz na Ježíše

Po útoku na mešitu v Christchurchi, Nový Zéland odstranil z parlamentní modlitby všechny odkazy na Ježíše, což vyvolalo rozhořčení mezi křesťanským obyvatelstvem země.   

Předseda sněmovny Trevor Mallard učinil toto rozhodnutí upustit od všech odkazů na Ježíše kvůli tomu, aby se jejich modlitba stala „inkluzivnější“ pro všechny poslance.Deník Guardian napsal: „Odkaz na „všemohoucího Boha“ zůstává, ale není to konkrétní odkaz na křesťanského Boha.

Protestující požadovali, aby bylo Ježíšovo jméno obnoveno a  drželi transparenty s nápisy „Nečestný Jidáš Mallard“.

Asi 1000 lidí protestovalo po rozhodnutí Parlamentu ve Wellingtonu s tím, že Nový Zéland je křesťanský národ a Mallard neměl žádnou pravomoc odstranit Ježíšovo jméno.

„Potřebuje dobrý kopanec do jeho kalhot a musí být konečně odstraněn, protože toto je křesťanská země,“ řekl demonstrant Rieki Teutscher rádiu NZ. „Nesdílíme jeho ateismus“.

Další demonstrantka Carmel Morganová uvedla, že Mallard by to měl konzultovat s Novozélanďany nebo vyhlásit referendum před změnou parlamentní modlitby.

„Toto je země demokracie, toto je země svobody, víš, chceme být první světovou zemí…vzal nám tuto naší volbu.“

Politici jako Jacinda Ardernová a Winston Peters uvedli, že by bylo rozumné, kdyby předseda sněmovny tak zásadní změnu široce konzultoval.

„Rozhodnutí o tom, co by se mělo změnit, by mělo být učiněno parlamentními poslanci a ne předsedou sněmovny – to je naše pozice, nevadí mi to říkat veřejně,“ uvedl vicepremiér Winston Peters.

„Pokud se chystáte na změnu, nechte o tom rozhodnout Parlament – a ne jednu osobu.“

Mallard uvedl, že to konzultoval s poslanci a většina z nich naznačila, že jsou pro sekulární modlitbu.

Opuštění své tradiční křesťanské víry bylo bezpochyby způsobeno v důsledku střelby v mešitě.

Zatímco se bývalé křesťanské kostely proměňují na mešity, Novozélanďanům je říkáno, aby přijali islamizaci s usměvavou tolerancí.

Jen nenaštvěte muslimy. Noví muslimští migranti mají „právo“, aby nebyli uráženi odkazy na Krista, i když jsou v křesťanských zemích.

Pokud muslim uslyší odkaz na Ježíše ve veřejné modlitbě, může to vyvolat extrémní reakci, takže nejlepší je odstranit Ježíše úplně z domácí kultury, abychom mohli spolu „všichni vycházet“.

 

(Ilustrační obrázek Pixabay.com/edit redakce)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*