Nový zákon v Londýně: Pokuta 1000 liber pro bezdomovce za spaní na ulici a za „potloukání“

Nový zákon v Londýně: Pokuta 1000 liber pro bezdomovce za spaní na ulici a za „potloukání“

Lidé bez domova v Hackney, Londýně, budou čelit vyhnání z ulice díky novému zákonu, který umožní policii rozdávat pokuty a jiné právní postihy pro bezdomovce, kteří se budou „potloukat“, žebrat a spát na veřejných místech.

Tento „ochranný zákon veřejných prostor“, který byl představen radou města Hackney, umožňuje uvalit pokutu ve výši 1000 liber za činnosti bezdomovců. Zákon se setkal s četnou kritikou, mnoho lidí upozornilo, že nové předpisy de facto zakazují bezdomovectví.

Matt Downie z bezdomovecké charity Crisis, jeden z hlavních odpůrců této legislativy uvedl, že populace bezdomovců v Londýně již byla dost diskriminována.

„Bezdomovci si zaslouží něco lepšího, než aby s nimi bylo zacházeno tak nepřístojně- tito lidé mohli utrpět rozpadem vztahu, smrtí blízkého nebo být obětí domácího násilí. Ti, kteří spí na ulici, jsou mimořádně zranitelní a často nevědí, kam se obrátit o pomoc. Tito jedinci potřebují dodatečnou podporu, aby za sebou nechali bezdomovectví, a jakýkoli krok kriminalizovat jejich život na ulici jednoduše vytváří jen další problémy, které je třeba překonat,“ uvedl Downie.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Podobný scénář nastal ve městě Oxford, ale během konzultačního procesu, díky mnoha pobouřeným místním obyvatelům, vláda byla nucena upustit o jejich návrhu. V případě Hackney, nedošlo k žádné konzultaci před zavedením této politiky.

Tato politika byla z velké části občany Hackney odmítnuta, a lidé nasbírali tisíce podpisů v petici, kde žádají o zrušení tohoto nařízení. Nicméně, není jasné, zda má město v úmyslu těmto lidem věnovat pozornost.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*