Nový rakouský kancléř následuje kroky maďarského premiéra Viktora Orbána

Nový rakouský kancléř následuje kroky maďarského premiéra Viktora Orbána

Ukázalo se, že evropští liberálové a levičáci nenávidí vůdce, kteří udržují svou kulturu a chrání své občany. Podle nich je skutečnou hrozbou populismus namísto masové migrace.

Ale většina lidí už ví, odkud pochází největší hrozba a proč potřebujeme betonové bariéry a vojáky v blízkosti našich vánočních trhů.

Rakousko si vybralo správnou cestu během demokratických voleb a nyní má pravicovou koalici, která řídí zemi.

Netrvalo dlouho, než liberální rakouský politik reagoval: Matthias Strolz se obává, že by jejich nový kancléř Sebastian Kurz mohl být stejně úspěšný jako maďarský premiér Viktor Orbán. Orbán je muž, který úspěšně zredukoval nelegální přistěhovalce v Maďarsku téměř o 100 procent a má záměr chránit své lidi.Deník Hungary Journal napsal:

Další rakouský kancléř Sebastian Kurz postupuje po stopách maďarského premiéra Viktora Orbána a podle rakouského liberálního politika se může stát velmi autoritářským vůdcem.

V rozhovoru s agenturou APA, vůdce rakouské strany NEOS Matthias Strolz varoval, že nedostatek vnitřního morálního kompasu a životních zkušeností může změnit Sebastiana Kurze na kancléře s velmi autoritářským stylem vládnutí.

Stejně jako Kurz, před dvaceti lety byl Viktor Orbán „liberálním plakátových chlapcem,“ připomněl si Strolz. Liberální politik si myslí, že Orbán se stal „vůdcem neliberální demokracie,“ protože „nemá žádnou vnitřní mapu“ hodnot, ale je moc sebevědomý, talentovaný a komunikativní, člověk, který „chce jen moc“. Podle Strolze, narušení demokracie uvnitř strany byl krok v tomto procesu – a to všechno mu připomíná Kurze a jeho stranu OVP.

 

(Sebastian Kurz a Viktor Orbán Foto: Hungarianambiance.com)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*