Nový průzkum preferencí pro volby do Evropského parlamentu

Nový průzkum preferencí pro volby do Evropského parlamentu

Renomované agentury vytrvale zveřejňují průzkumy pro sněmovní volby do parlamentu ČR i když velmi dobře vědí, že letos žádné nebudou (1, 2). V tom lze vidět kolosální podvod, jehož účelem je vymazat z povědomí voličů euroskeptické strany, které se v těchto průzkumech nemohou objevit, protože do parlamentu ČR nekandidovaly, ale kandidují ve volbách do EP.V nich kandiduje mnohem víc volebních stran, úplně jiné osobnosti a také volební účast bude asi poloviční oproti sněmovním volbám. Když však čteme komentáře a diskuse k těmto průzkumům, tak vidíme, že lidé si tento podvod vůbec neuvědomují a chápou to jako průzkum k volbám do EP, protože ty se už budou konat velmi brzy.

Zde (3) je možno vidět, jak takový průzkum vypadal před 5 lety, také k volbám do EP.

Proto jsem se rozhodl sbírat údaje z veřejně dostupných zdrojů, analyzovat je a udělat průzkum, který tyto okolnosti bere na vědomí a který zde prezentuji i s krátkým komentářem.

ANO 2011 : Zde je patrný značný pokles oproti preferencím do parlamentu ČR, který je způsoben hlavně tím, že k volbám do EP přijde méně než ½ voličů ANO, a to z toho důvodu, že poslanci EP pro ně nic neudělali ani neudělají.

SPD : Poměrně vysoký zisk je dán tím, že hájení národních zájmů versus bruselský diktát, migrace a kriminalita migrantů, jsou hlavními prioritami voleb do EP a také prioritami SPD.

ODS : Ztratila hodně voličů vyloučením V. Klause a odchodem poslankyně Majerové Zahradníkové.

Piráti : už poněkud ztrácejí, neboť svou eurofílii asi dávají už příliš hlasitě najevo.

KSČM : Komunisté mají své obvyklé příznivce i procenta.

ČSSD : Je pátou kolonou Bruselu, tudíž nemůže mít v dnešní době mnoho příznivců.

STAN a TOP 09 : Tyto dvě strany spojily své síly, aby překročily klauzuli 5%, ale všeobecně jsou chápáni jako vítači a eurooptimisté, proto postupně ztrácejí své voliče.

APČR : Toto hnutí má jako lídra známou bojovnici proti islamizaci i evropské byrokracii JUDr Samkovou, která ve své právnické praxi řeší rozvody a rozvrácená manželství a tudíž má ze všech kandidátů asi nejvyšší kvalifikaci i zkušenosti k řešení problémů, které se v EU možná brzy objeví.

KDU : Lidovci ztrácejí příznivce asi hlavně kvůli poněkud kontraproduktivní snaze dostat do Česka děti syrských džihádistů.

Další volební strany už nemají šanci uspět ve volbách do EP, přičemž podle našich průzkumů ještě asi 5 % voličů není rozhodnuto, koho budou volit. Ti jsou také zařazeni mezi ostatní.

Prameny :

(1) https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sokujici-pruzkum-Drtic-Babis-zrychluje-rust-SPD-i-ODS-Pirati-padaji-a-KDU-CSL-a-TOPka-Smutne-579976/diskuse?p=6

(2) http://www.median.eu/cs/wp-content/uploads/2019/04/MEDIAN_Snemovni_volebni_model_2019_04.pdf

(3) https://www.herzmann.cz/wp-content/uploads/2014/04/TK-140422-Eurovolby-TZ.pdf

 

Pavel Dudr
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Nový průzkum preferencí pro volby do Evropského parlamentu

 • Mohl byste prosím vysvětlit, jak jste se k těmto číslům dostal? Seznam pramenů nestačí. Taková analýza dat mi připadá poněkud zvláštní.

 • EU je nereformovatelná jako byl nereformovatelný socialismus. Ti, kteří věří na reformu EU jsou utopisté. Byrokratická unie se musí zrušit a musí začít spolupráce suverénních států.
  Babiš má taktiku – jinak mluví v EU jinak doma. Když po něm něco EU chce, nechá to svými poslanci schválit a pak to svádí na to, že ho neposlechli. Jde mu jen o dotace pro své firmy, takže bude poslušný beránek v EU a doma bude dělat ramena.
  Komunisté už předvedli, že si koryt cení, takže nijak aktivně proti eurobyrokracii nevystupují.
  ODS se sama zrušila a to torzo není schopné žádné akce pro ani proti EU.
  ČSSD je před krachem a pro koryto vždy udělala cokoliv.
  Piráti se netají tím, že by nejraději lidi očipovali a donutili k poslušnosti k EU.
  Strany a hnutí, které mají zdravý názor na nesmyslnost současné EU, jsou roztříštěné, je jich příliš mnoho a rozptýlí tak hlasy voličů, kteří by opravdu chtěli změnu.
  I když hlasy našich europoslanců jsou zanedbatelné, je třeba vyjádřit ve volbách názor na to, zda chceme čtvrtou říši, nebo chceme suverénní stát, který nebude vazalem žádné velmoci.
  EU vyčlenila miliardy na propagandu před volbami. Navíc opilec v čele EK hlásá, že k ničemu nepustí žádné poslance, kteří by s ním nesouhlasili. To je demokracie v EU.
  Braňme svou zemi, nevolme na žádné úrovni vítače migrantů. EU nám na jedné straně zakazuje pěstovat nepůvodní rostliny a na druhé straně vnucuje nepůvodní obyvatelstvo s mentalitou, která byla v Evropě před 1500 lety.
  Po roce 1989 byly názory, že by naše republika mohla být pomyslným „mostem“ mezi Východem a Západem. Jsme však nyní vazali USA prostřednictvím EU.
  Přestaňme naslouchat řvoucí menšině, která se ohání demokracií a čím méně má hlasů voličů, tím více řve.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*