Nový německý kancléř bude prosazovat povinné očkování pro všechny

Nový německý kancléř bude prosazovat povinné očkování pro všechny

Nastupující německý kancléř Olaf Scholz prozradil, že bude prosazovat povinné očkování pro všechny obyvatele Německa a obvinil neočkované z nedávného nárůstu případů koronaviru v zemi.

Pan Scholz, který vede nově dohodnutou levicově-globalistickou koalici a očekává se, že začátkem prosince složí přísahu jako nový německý kancléř, vyjádřil podporu zavedení povinných očkovacích látek pro všechny Němce. Nástupce Angely Merkelové vystoupil s prohlášením, že hlasování o takovém opatření bude ponecháno na německém parlamentu.
„Budu pro něj hlasovat,“ řekl Scholz a dodal: „Můj návrh zní, že čas, do kterého byli všichni očkováni, není příliš daleko, takže můj návrh: začátek února nebo začátek března,“ píše německý deník Bild.

„Potřebujeme legislativní postup, v němž bude každý poslanec hlasovat podle svého svědomí o všeobecné očkovací povinnosti,“ řekl.

Nastupující kancléř svalil vinu za nedávný nárůst případů koronaviru v Německu na neočkované lidi a prohlásil: „Je to tak, že skutečnost, že je tolik těch, kteří nebyli očkováni, je důvodem, proč dnes máme problém jako celá země.“

Šéf levicové Sociálnědemokratické strany Německa Scholz odmítl vyloučit, že ti, kdo očkování odmítnou, budou podle mandátu potrestáni.

V sousedním Rakousku, kde bylo na únor příštího roku vyhlášeno obecné povinné očkování, vláda prohlásila, že lidem uloží pokutu až 7 200 eur za to, že si očkovací látku nenechají píchnout. Předchozí zprávy uváděly, že neočkovaní mohou také čelit možnému pobytu ve vězení.

Scholz také oznámil nové předpisy týkající se wuhanského koronaviru, včetně požadavků na roušky ve školách, „posilovací bustery“ do Vánoc a omezení maloobchodu – s výjimkou supermarketů – a akcí pro plně očkované nebo ty, kteří se z viru zotavili.

Lidé, kteří jsou plně očkovaní, budou rovněž znovu považováni za neočkované, pokud do šesti měsíců nepodstoupí posilovací dávku, dodal Scholz.

Nedávný průzkum veřejného mínění provedený společností YouGov odhalil, že téměř sedm z deseti dospělých v Německu podporuje povinné očkování, přičemž necelá čtvrtina uvedla, že je proti donucovacímu opatření.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nový německý kancléř bude prosazovat povinné očkování pro všechny

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*