Nový italský premiér slíbil, že „ukončí imigraci“ a přivítal, že je označován za populistu

Nový italský premiér slíbil, že „ukončí imigraci“ a přivítal, že je označován za populistu

Nový italský předseda vlády nastínil „revoluční“ populistický program pro Itálii a slíbil „konec“ masového přistěhovalectví ze zemí třetího světa.    

„Lidé se vyslovili a žádali změnu,“ řekl Giuseppe Conte v parlamentu, kde slíbil, že bude sloužit veřejnosti jako „právník pro zájmy italského lidu.“

Právník, který nemá žádné politické pozadí, upřesnil, že „populistická“ je vhodným označením pro novou vládu Itálie – koalici národní konzervativní Ligy s hnutím Pěti hvězd (M5S).

Conte upozornil, že obě strany jsou „obviňovány z toho, že jsou populistické a proti-systémové,“ a řekl senátu, že „je-li populismus vládnoucí třídou, která naslouchá potřebám lidí“ a „proti-systémový“, s odkazem na jejich cíl budovat nový systém k odstranění korupce,“ pak si Liga a M5S „zaslouží obě tyto kvalifikace“.Italský deník Il Giornale v úterý oznámil zahájení „osy Salvini-Orbán“ po telefonním hovoru mezi ministrem vnitra Ligy Matteem Salvinim a maďarským premiérem Viktorem Orbánem, v němž se oba představitelé zavázali „společně změnit Evropu“.

Podle místních médií nový ministr vnitra signalizoval, že Řím plánuje spojit se se státy visegrádské čtyřky ve své válce proti plánům na vytvoření azylového systému EU, který by postavil Brusel do řízení migrace ze třetího světa na kontinent.

Italský premiér využil svého projevu, aby slíbil dvoustupňovou rovnou daň a podpořil životní úroveň důchodců s nízkými příjmy a ukončil „zlaté důchody“ udělované politikům a některým státním zaměstnancům za peníze daňových poplatníků pod současným systémem.

„Pokud obyčejní lidé čelí tisícům denních potíží, protože jsou bez práce, mají důchod, který jim neumožní vyjít, nebo pracují za zanedbatelnou mzdu, je nesnesitelné, že politická třída nenese odpovídající ekonomické důsledky,“ uvedl.

Zatímco znovu potvrdil závazek vlády k členství v NATO a její podporu USA , „jako privilegovanému spojenci“, předseda vlády řekl, že jeho kabinet chce zaujmout méně konfliktní postoj vůči Rusku, než jeho předchůdci a bude „prosazovat přezkoumání sankčního systému.“

Když hovořil o plánech došlápnout si na masivní migraci z třetího světa, kterou Itálie zažívá v posledních letech, ze které mnoho lidí obviňuje George Sorose, Conte slíbil, že zastaví „vykořisťování spojené s obchodováním s lidmi“ a „vyhladí všechny infiltrace (systému přijímání) skupinami organizovaného zločinu.“

„Ukončíme imigrační business, který se pod rouškou falešné solidarity rozrostl na všechny strany,“ uvedl.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Italský premiér Giuseppe Conte Foto: Bloomberg)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*