Nový italský ministr školství diskutuje o odstranění křesťanských křížů z učeben

Nový italský ministr školství diskutuje o odstranění křesťanských křížů z učeben

Italský ministr školství Lorenzo Fioramonti prohlásil, že zvažuje odstranění křesťanských křížů ze škol, aby zdůraznil jejich světskou povahu, což vyvolalo velkou hádku.„Věřím v sekulární školu, myslím si, že školy musí být sekulární a umožnit všem kulturám, aby se mohly vyjádřit a zejména aby nevykazovaly jeden symbol,“ uvedl, jak informovala tisková agentura ANSA.

Vůdce Ligy Matteo Salvini ministra okamžitě odsoudil.

„Oriana Fallaci měla pravdu. Problém je, že někteří Italové zapomínají na své kořeny a popírají naši historii. Itálie ztrácí svou identitu, “řekl.

Generální tajemník italské biskupské konference (CEI) Stefano Russo uvedl, že postoj Fioramontiho je „neuvážený“.

Tyto symboly potřebujeme v přítomném čase. Krucifix neubližuje a nikoho neuráží. Je to naprosto pozitivní znamení,“ uvedl Russo.

Ministr Fioramonti uvedl, že byl „zděšen mediálním humbukem“, z čehož vyplývá, že tento problém není na dnešním programu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Nový italský ministr školství diskutuje o odstranění křesťanských křížů z učeben

  • No jistě vše co se poji s křesťanskou vírou jako kříže, křesťany za chvilku i nevěřící vše odstranit !! Aby se muslimové cítili jako doma že ??? I Italové jsou debilní !! A evropane tomu tleskaji

  • Myslím, že by měli odstranit kříže z Vatikánu a na Svatopetrském náměstí zřídit uprchlický tábor. Ti politici jsou opravdu zvrhlí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*